pred 2 rokmi

Biden žiada zníženie skleníkových plynov

shutterstock_1608843100

Prezident Joe Biden vyzval svetových lídrov, aby urýchlili úsilie o zníženie emisií skleníkových plynov a formálne predstavil novú iniciatívu na zníženie globálnych emisií metánu.

Absolútna správa:

Prezident Joe Biden vyzval svetových lídrov, aby urýchlili úsilie o zníženie emisií skleníkových plynov a formálne predstavil novú iniciatívu na zníženie globálnych emisií metánu o 30 % do konca desaťročia. Sľub navrhnutý v zhode s Európskou úniou, by bol prvým koordinovaným medzinárodným úsilím o zníženie emisií metánu, silného skleníkového plynu, ktorý pochádza z fosílnych palív a poľnohospodárstva a ktorý má veľký vplyv na globálne otepľovanie. Biden zvolal piatkové virtuálne stretnutie s ostatnými národmi, pretože medzinárodní lídri varovali, že globálne záväzky znižovania uhlíka a financovanie klímy pre chudobné národy výrazne zaostávajú za tým, čo je nevyhnutné, aby sa zabránilo najkatastrofickejším následkom globálneho otepľovania. Biden uviedol, že prísľub znižovania emisií metánu, ktorého cieľom je zníženie o 30 % v porovnaní s úrovňami, ktoré sme mohli sledovať do roku 2020  je ambiciózny, ale zároveň realistický cieľ.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Thermo Fisher Scientific, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 6,49 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +297,73%). Dôvodom prudkého rastu ceny akcií spoločnosti je zvýšenie odhadu tržieb spoločnosti na rok 2022, ktoré prekonalo očakávania analytikov. Spoločnosť Thermo Fisher Scientific, Inc. vyrába vedecké nástroje, spotrebný materiál a chemikálie.   

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čína podala žiadosť o pristúpenie k ázijsko-pacifickej dohode o voľnom obchode nazvanej Komplexná a progresívna dohoda pre transpacifické partnerstvá. Čína vložila do svojho bankového systému 14 mld. USD hotovosti, aby zabránila finančným problémom. Singapurský domáci neropný export v auguste 2021 medziročne vzrástol o 2,7 %, pričom prudko spomalil z nárastu o 12,7 % v predchádzajúcom mesiaci a nachádza sa hlboko pod konsenzom trhu, ktorý očakával rast o 8,3 %. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,00 %, Hang Seng +1,03 %, Nikkei 225 +0,58 %.

Ročná miera inflácie v eurozóne sa za mesiac august nachádzala na úrovni 3,0 %. Je to najvyššia inflácia od novembra 2011 a je vysoko nad cieľom Európskej centrálnej banky vo výške 2,0 %. Stavebná výroba v eurozóne v júli vzrástla medzimesačne o 0,1 % oproti predchádzajúcemu poklesu o 0,6 %, medziročne vzrástla o 3,3 %. Maloobchodné tržby v Británii sa v auguste nečakane medzimesačne znížili o 0,9 %, trh očakával nárast o 0,5 %. Nemecký výrobca čipov Infineon dnes v rakúskom meste Villach otvoril závod za 1,6 miliardy eur. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,94 %, CAC 40 -0,79 %, DAX -1,03 %.

Podľa predbežných odhadov sa spotrebiteľský sentiment Michiganskej univerzity v USA v septembri 2021 zvýšil na úroveň 71,0 bodu a zaostal za očakávaniami trhu, ktoré boli na úrovni 72,0 bodu. Futures na ropu WTI v piatok klesli o viac ako 1 % pod 72 dolárov za barel, pretože na trh začali prichádzať ďalšie zásoby, nakoľko tropická búrka Nicholas nepoškodila texaské rafinérie. Výnosy na 10 ročných amerických dlhopisoch vzrástli a pohybovali sa okolo úrovne 1,37 %. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,48 %, S&P 500 -0,92 %, NASDAQ -0,91 %.

Prečítané: 928x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 19 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.