pred mesiacom

Biden je pod tlakom

shutterstock_1811895334

Republikáni požadujú zníženie objemu stimulačného balíka.

Absolútna správa:

Desať umiernených republikánskych senátorov USA v nedeľu naliehalo na prezidenta Joe Bidena, aby výrazne zmenšil svoj rozsiahly záchranný balíček COVID-19 vo výške 1,9 bilióna dolárov, nakoľko demokrati v Kongrese sa tento týždeň chystali presadiť svoj plán. Biden na to reagoval pozvaním republikánskych zákonodarcov tento týždeň na rokovania do Bieleho domu, uviedla hovorkyňa Jen Psaki, aj keď sa naďalej snaží o komplexné a rozsiahle opatrenie. Najvyšší ekonomický poradca Bieleho domu predtým naznačil ochotu diskutovať o myšlienkach vznesených republikánmi, ktorí sa rozhodli pre alternatívu vo výške 600 miliárd dolárov. Brian Deese, riaditeľ Národnej ekonomickej rady, uviedol, že demokratický prezident nie je ochotný pristúpiť na kompromis, pokiaľ ide o potrebu rozsiahleho návrhu zákona na riešenie krízy v oblasti verejného zdravia a hospodárskeho spadu. Biden a jeho demokrati sa usilujú využiť svoju kontrolu nad Snemovňou reprezentantov a Senátom na rýchle dosiahnutie hlavného cieľa prezidenta, ktorým je riešenie pandémie. Vodca väčšiny Senátu Chuck Schumer uviedol, že jeho komora začne na tom pracovať už tento týždeň. Predsedníčka parlamentu Nancy Pelosiová uviedla, že Kongres dokončí predbežný krok do konca týždňa. Biden, ktorý sa ujal funkcie 20. januára, navrhol okrem iných ustanovení aj 160 miliárd dolárov na vakcíny a testovanie, 170 miliárd dolárov na školy a univerzity a prostriedky na poskytnutie kontroly Američanom s stimuláciou 1400 dolárov na osobu.

Investori zarobili na:

Spoločnosti International Flavours & Fragrances Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 15,81 % (výkonnosť za 5 rokov: +7,92 %). Spoločnosť vytvára, vyrába a dodáva arómy a vonné látky pre potravinársky priemysel a osobnú starostlivosť a výrobky pre domácnosť. Akcie vzrástli po zverejnení predbežných výsledkov, ktoré prekonávajú očakávania.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Investori z pevniny kúpili čisté hongkonské akcie v hodnote 16,7 miliárd HK (2,15 miliárd dolárov) prostredníctvom spojenia Stock Connect medzi pevninskou Čínou a Hongkongom, vyplýva z údajov spoločnosti Refinitiv. Finančný sektor skončil o 0,71% vyššie a sektor nehnuteľností vzrástol o 0,54%. Čínske dlhopisové trhy pravdepodobne zostanú silné, uviedol v poznámke analytik spoločnosti Gavekal, Thomas Gatley Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,23 %, Hang Seng +2,15%, Nikkei 225 +1,55 %.

Údaje ukazujú, že nemecký maloobchodný predaj sa v decembri prepadol oveľa viac, ako sa očakávalo, pretože rozhodnutie sprísniť opatrenia na blokovanie počas pandémie COVID-19 dusilo spotrebiteľské výdavky v najväčšej európskej ekonomike. Spoločnosť JD Sports Fashion poskočila o 6%, keď uviedla, že kúpi spoločnosť DTLR Villa LLC so sídlom v Baltimore za 495 miliónov dolárov.  Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +1,42 %, CAC 40 +1,16 %, DAX +1,41 %.

IShares Silver Trust ETF, najväčší ETF krytý striebrom, vyskočil o 6,7%, keď sa striebro po prvý raz od roku 2013 prelomilo nad 30 dolárov za uncu, keď do neho vrazila armáda maloobchodníkov po tom, čo minulý týždeň vsadili miliardy dolárov na akcie. Index S&P 500 zaznamenal šesť nových 52-týždňových maxím a žiadne nové minimá; Nasdaq Composite zaznamenal 93 nových maxím a 15 nových miním. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,76 %, S&P 500 +1,73 %, NASDAQ +2,55 %.

Prečítané: 202x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_733309804
pred 7 hodinami

Warren Buffett nakupuje vo veľkom

shutterstock_1796723077
pred 3 dňami

Očkovanie je nutné zrýchliť

shutterstock_539854030
pred 4 dňami

Ropa sa naďalej drží nad 60 USD

shutterstock_1866527854 (4)
pred 5 dňami

AstraZeneca pravdepodobne nedodrží dodávky

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.