pred 2 týždňami

Audi chce konkurovať Tesle

shutterstock_image (4)

Cena nového luxusného elektromobilu od Audi by mala byť 121 000 dolárov.

Absolútna správa:

Spoločnosť Audi očakáva, že USA budú najväčším trhom pre jej nové elektrické štvordverové kupé, jedno z najsilnejších automobilov, aké kedy prémiová značka spoločnosti Volkswagen AG vyrobila. Ponúka mierne slabšie zrýchlenie ako najnovšia vlajková loď Tesly – sedan model S, ktorý sa snažil dostať do povedomia spotrebiteľov Elon Musk. "Automobil je predurčený pre americký trh," povedala novinárom vo webovom vysielaní šéfka globálneho predaja Audi Hildegard Wortmannová. Očakáva, že Severná Amerika bude mať podiel na predaji viac ako 50 %, nasledovaný európskymi a ázijskými trhmi vrátane Číny, Južnej Kórey a Japonska. Ročné dodávky modelu GT budú pravdepodobne len necelých 10 000 automobilov. Volkswagen postavil Audi do centra svojej prepracovanej stratégie, na základe ktorej chce automobilka konkurovať Tesle, pod vedením Markusa Duesmanna, ktorý sa pred viac ako rokom pripojil k nemeckej konkurenčnej spoločnosti BMW.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Hanesbrands Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 24,91 % (výkonnosť za 5 rokov: -18,10%). Dôvodom tohto rastu boli hospodárske výsledky za 4. kvartál 2020, pričom tržby prekonali očakávania analytikov o 10,13 % a zisk na akciu o 32,87 %. Spoločnosť Hanesbrands vyrába odevy a pôsobí v štáte Severná Karolína v USA.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Katar plánuje investovať 29 miliárd USD do rozšírenia kapacity produkcie LNG. Investícia má posilniť jeho pozíciu najväčšieho svetového dodávateľa LNG. Taiwan Semiconductor Manufacturing získa z novej emisie dlhopisov takmer 9 miliárd dolárov, ktorými bude financovať svoju expanziu. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +2,19 %, Hang Seng +0,53 %, Nikkei 225 +0,40 %.

Poľský výrobca počítačových hier CD Projekt sa stal terčom kybernetického útoku. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,12 %, CAC 40 +0,10 %, DAX -0,34 %.

Spoločnosť Qualcomm vydala nový čip pre pripojenie zariadení k 5G sieťam a dúfa, že sa bude využívať pre domáce používanie internetu a v podnikoch ako konkurent WiFi. Bývalý americký prezident Donald Trump je presvedčený, že sa nenájde dosť republikánskych senátorov na to, aby ho Senát v nadchádzajúcom rokovaní o ústavnej žalobe, ktorej čelí, uznal vinným. Podľa WHO sa koronavírus preniesol na človeka "najpravdepodobnejšie" zo zvierat. Táto hypotéza však vyžaduje ďalšie cielené skúmanie. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,03 %, S&P 500 -0,11 %, NASDAQ +0,14 %.

Prečítané: 185x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_733309804
pred 7 hodinami

Warren Buffett nakupuje vo veľkom

shutterstock_1796723077
pred 3 dňami

Očkovanie je nutné zrýchliť

shutterstock_539854030
pred 4 dňami

Ropa sa naďalej drží nad 60 USD

shutterstock_1866527854 (4)
pred 5 dňami

AstraZeneca pravdepodobne nedodrží dodávky

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.