pred 10 mesiacmi

Apple vs Intel

shutterstock_1623280789

Apple plánuje výrobu nových čipov výkonnejších ako Intel.

Absolútna správa:

Intel klesol o 4% po správe, že Apple plánuje vyrábať nové čipy, ktoré budú pripravené prekonať Intel. Spoločnosť Apple plánuje sériu nových procesorov, ktoré by nahradili jej čip M1, ktorý mal premiéru v novembri, informovala agentúra Bloomberg s odvolaním sa na ľudí oboznámených s touto záležitosťou. Spoločnosť uviedla, že očakáva ukončenie prechodu od spoločnosti Intel k vlastnému kremíku v roku 2022. Podľa údajov sledovaných webom Investing.com boli príjmy spoločnosti Intel za posledný štvrťrok najnižšie za posledných päť rokov a tiež o 4% nižšie ako pred rokom. Očakáva sa, že tržby za štvrtý štvrťrok klesnú oproti predchádzajúcemu štvrťroku asi o 1 miliardu dolárov. Medzitým spoločnosti Nvidia a AMD vo svojich posledných štvrťročných správach uviedli svoj historicky najvyšší predaj a očakáva sa, že ich čísla v súčasnom štvrťroku prekonajú.

Investori zarobili na

Spoločnosti MarketAxess Holdings, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 5,71 % (výkonnosť za 5 rokov: +420,45 %). Spoločnosť MarketAxess Holdings, Inc. prevádzkuje elektronickú platformu pre viacerých predajcov až po klientov pre obchodovanie s dlhopismi na vysokej úrovni v USA a na európskych a rozvíjajúcich sa trhoch.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínsky vývoz v novembri stúpol o 21,1% oproti predchádzajúcemu roku, po 11,4% raste v októbri, zatiaľ čo dovoz vzrástol minulý mesiac o 4,5%, v októbri sa zvýšil o 4,7%. USA sa podľa troch zdrojov, vrátane amerického úradníka, oboznámených s touto záležitosťou pripravujú uvaliť sankcie na najmenej tucet čínskych úradníkov za ich údajnú úlohu pri diskvalifikácii volených opozičných zákonodarcov v Pekingu zo strany Pekingu. ** Čína v pondelok uviedla, že je dôrazne proti a dôrazne odsudzuje zasahovanie USA do jej vnútorných záležitostí. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,86 %, Hang Seng -1,23 %, Nikkei 225 -0,76 %.

Investori očakávajú výsledok štvrtkového stretnutia Európskej centrálnej banky, v ktorom sa bude sledovať viac núdzových nákupov dlhopisov a lacnú likviditu pre banky.  Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,26 %, CAC 40 -0,64 %, DAX -0,21 %.

Úrady v Kalifornii, najľudnatejšom štáte krajiny, v pondelok prinútili veľkú časť štátu uzavrieť obchod a zostať doma deň po tom, čo nahlásili rekordných 30 000 nových prípadov koronavírusu. Americký Kongres pravdepodobne zváži týždenný návrh zákona o zastavení financovania, ktorý poskytne zákonodarcom viac času na dosiahnutie dohôd v rozhovoroch zameraných na poskytnutie úľavy COVID-19 a všeobecný výdavkový zákon, aby sa zabránilo vypnutiu krajiny, uviedli v pondelok demokratickí úradníci. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,49 %, S&P 500 -0,44 %, NASDAQ +0,45 %.

Prečítané: 712x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1729830958
pred 2 dňami

Hospodárske výsledky bánk podporili rast na Wall Street

shutterstock_2026844540
pred 3 dňami

Putin tvrdí, že Rusko je pripravené dodať do Európy ďalší plyn

shutterstock_1911409324
pred 4 dňami

Začne FED znižovať stimuly už v novembri?

shutterstock_1945206091
pred 5 dňami

Ropa Brent sa priblížila k 85 dolárom za barel

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.