pred 2 rokmi

Americký senát schválil plán rozpočtu v hodnote 3,5 bilióna dolárov

shutterstock_1404662435

Ekonomická agenda prezidenta Joe Bidena urobila v stredu veľký krok vpred tým, že senát schválil rozpočtový balík v hodnote 3,5 bilióna dolárov.  

Absolútna správa:

Ekonomická agenda prezidenta Joe Bidena urobila v stredu veľký krok vpred tým, že senát schválil rozpočtový rámec 3,5 bilióna dolárov, ale návrh zákona, ktorý otvára cestu k najväčšiemu rozšíreniu federálnych sociálnych výdavkov, okamžite odhalil rozdielne názory medzi demokratmi. Senátor Joe Manchin uviedol, že má „vážne obavy“ z toho, že ďalšie vládne výdavky v hodnote niekoľkých biliónov dolárov by mohli spôsobiť zvýšenie cien, čo by poškodilo domácnosti so strednými príjmami, a zopakoval argumenty mnohých republikánov, že pokračujúca fiškálna podpora z Washingtonu spustí infláciu a podlomí ekonomiku. Progresívci však tvrdia, že 3,5 bilióna dolárov je minimum potrebné na programy zdravotnej starostlivosti, klímy a ďalšie. Demokrati plánujú zníženie daní pre strednú triedu vrátane predĺženia dočasného pandemického daňového bonusu na dieťa.

Investori zarobili na:

Spoločnosti NortonLifeLock Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 8,70 % (výkonnosť za posledné 5 rokov: +12,76 %). NortonLifeLock Inc. poskytuje spotrebiteľské riešenia kybernetickej bezpečnosti. Spoločnosť ponúka riešenia, ktoré umožňujú spotrebiteľom chrániť svoje zariadenia, online súkromie, identitu a domáce siete. NortonLifeLock slúži zákazníkom po celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínske banky poskytli v júli 2021 nové pôžičky v hodnote o 1,08 bilióna čínskych jüanov, čo je najnižšia úroveň od októbra 2020 a pod očakávaniami trhu vo výške 1,20 bilióna čínskych jüanov. Čínsky výrobca osobných počítačov Lenovo Group dosiahla za prvý kvartál svojho finančného roka rekordné tržby aj zisk. Firma dnes uviedla, že čistý zisk medziročne zvýšila takmer o 120 % na 466 mil. dolárov. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,55 %, Hang Seng +0,20 %, Nikkei 225 +0,65 %.

Nemecký harmonizovaný index spotrebiteľských cien zaznamenal v júli medziročný rast o 3,1 %, čo bolo v súlade s očakávaniami trhu. Európske akcie dosiahli v stredu rekordné maximá, pričom zisky  akcií z bankového a ťažobného sektora podporovali už aj tak optimistickú náladu investorov počas silnej výsledkovej sezóny. Nemecká spotrebiteľská inflácia dosiahla v júli medziročný rast o 3,8 %, čo bolo v súlade s očakávaniami. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,44 %, CAC 40 +0,55 %, DAX +0,35 %.

Miera inflácie spotrebiteľských cien v USA za mesiac júl zaznamenala medziročný rast o 5,4 %, čo bolo mierne nad očakávaniami trhu, ktoré boli nadstavené na 5,3 %. K nárastu inflácie prispieva aj opätovné otvorenie ekonomiky a pokračujúce obmedzenia dodávok. Najväčšia americká kryptomenová burza Coinbase Global zaznamenala v druhom štvrťroku tržby na úrovni 2,228 miliardy dolárov, čím prekonala očakávania analytikov v tejto oblasti  o 20,33 %. Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena vyzvala Organizáciu krajín vyvážajúcich ropu a jej spojencov na zvýšenie ťažby.  Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,62 %, S&P 500 +0,25 %, NASDAQ -0,16 %.

Prečítané: 1050x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 19 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.