pred 10 mesiacmi

Americký balíček

shutterstock_1724685367

Biden žiada Kongres, aby prijal balíček stimulov a sľubuje ďalšie výhody.

Absolútna správa:

Zvolený americký prezident Joe Biden v utorok vyzval zákonodarcov, aby prijali balík pomoci s koronavírusom, ktorý bol v Kongrese zastavený už mesiace, a prisľúbil ďalšie kroky na opätovnú aktiváciu ekonomiky po jeho budúcom mesiaci. „Práve teraz by sa mal celý Kongres spojiť a prijať rozsiahly balík opatrení na riešenie týchto naliehavých potrieb,“ uviedol Biden, keď predstavoval ekonomický tím svojej nastávajúcej administratívy. Dvojstranná skupina amerických zákonodarcov v utorok predstavila návrh zákona o úľave COVID-19 vo výške 908 miliárd dolárov, ktorého cieľom je prelomiť dlhú slepú uličku medzi demokratmi a republikánmi kvôli novej núdzovej pomoci malým podnikom, nezamestnaným ľuďom, leteckým spoločnostiam a ďalším priemyselným odvetviam ťažko zasiahnutými pandémiou. Biden uviedol, že akýkoľvek takýto balík prijatý Kongresom pred jeho prevzatím 20. januára by bol prinajlepšom iba začiatkom. Zloženie ekonomického tímu posilňuje Bidenov názor, že je potrebný agresívnejší prístup k ekonomickému zotaveniu z pandémie. Všetci poradcovia vyjadrili podporu vládnym stimulom zameraným na maximalizáciu zamestnanosti, zníženie hospodárskej nerovnosti a pomoc ženám a menšinám, ktoré boli poklesom neprimerane zranené.

Investori zarobili na

Spoločnosti Lincoln National Corporation, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 5,68 % (výkonnosť od vzniku spoločnosti: -20,17 %). Spoločnosť ponúka rôzne riešenia vrátane anuitných, životných, skupinových, invalidných, zubných poistení a komplexného finančného plánovania a poradenských služieb.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Rast čínskych nových domovov sa v novembri mierne zmiernil, ovplyvnený prísnejším obmedzením trhu vo väčších mestách a zvýšeným slabým dopytom v menších mestách, ukázal súkromný prieskum. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +2,15 %, Hang Seng +0,86 %, Nikkei 225 +1,34 %.

Európske akcie zaznamenali v utorok pozitívny štart do mesiaca po rekordných novembrových ziskoch, keď optimizmus okolo vakcíny proti koronavírusu posilnil sentiment pre oživenie ekonomiky. V celej Európe sa naďalej prejavovali vplyvy lockdownu na obmedzenie šírenia COVID-19, pričom v novembri sa spomalila výrobná činnosť vo Francúzsku a Nemecku. Zasadnutie Európskej centrálnej banky budúci týždeň bude zamerané na zmiernenie politiky, najmä po utorkových údajoch o znižovaní inflácie. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,94 %, CAC 40 +1,14 %, DAX +0,69 %.

USA sa podľa najnovšej správy agentúry Reuters chytili novej vlny infekcií COVID-19, pričom v novembri bolo hlásených viac ako 4 milióny nových prípadov a viac ako 35 000 úmrtí súvisiacich s koronavírusom. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,62 %, S&P 500 +1,03 %, NASDAQ +1,28%.

Prečítané: 773x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1729830958
pred 2 dňami

Hospodárske výsledky bánk podporili rast na Wall Street

shutterstock_2026844540
pred 3 dňami

Putin tvrdí, že Rusko je pripravené dodať do Európy ďalší plyn

shutterstock_1911409324
pred 4 dňami

Začne FED znižovať stimuly už v novembri?

shutterstock_1945206091
pred 5 dňami

Ropa Brent sa priblížila k 85 dolárom za barel

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.