pred mesiacom

Americké voľby

Návrh bez názvu (76)

Joe Biden prijal nomináciu demokratov na prezidenta USA.

Absolútna správa:

Joe Biden sa 3. novembra stretne v prezidentských voľbách s Donaldom Trumpom, ktorý sa bude uchádzať o znovuzvolenie. Biden mal vynikajúci prejav, v ktorom spomínal aj aktuálnu situáciu, čo sa týka koronakrízy alebo rasových nepokojov, v ktorej sa USA nachádza za posledných 60 rokov. Biden obviňuje Trumpa z ignorovania alebo neriešenia problémov spojených s koronakrízou a sľúbil, že jeho zvolením Američania prekonajú obdobie temna, ktoré vzniklo pod vládnutím Trumpa. Ak sa Joe Biden (77 r.) stane prezidentom USA, pôjde o najstaršie zvoleného kandidáta v histórii Spojených štátov amerických.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Apple Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 5,15 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +370,39 %). Spoločnosť navrhuje, vyrába a predáva osobné počítače a mobilné komunikačné zariadenia spolu s celým radom súvisiacich softvérových, služieb a sieťových riešení.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínske nákupy amerického tovaru rýchlo zaostávajú za tempom potrebným na to, aby sa podľa oficiálnych údajov dosiahol v prvý rok nárast o 77 miliárd dolárov stanovený v dohode. Čína však v posledných týždňoch zvýšila tempo nákupu poľnohospodárskych výrobkov. Čína sa do veľkej miery vynorila z blokád vyvolaných koronavírusom a dopyt sa v mnohých odvetviach stále zvyšuje. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,85 %, Hang Seng +1,30 %, Nikkei 225 +0,17 %.

Nepriaznivé ekonomické údaje, ktoré poukazovali na zastavenie oživenia eurozóny zasiahli v piatok regionálne akciové trhy, pričom celoeurópsky index STOXX 600 zaznamenal týždenné straty, nakoľko prípady koronavírusu stúpali na celom kontinente. Švajčiarska firma Novartis poskytla STOXX 600 najväčšiu podporu potom, čo získala súhlas amerického zdravotníckeho orgánu na opätovné použitie 11-ročného lieku na rakovinu krvi proti skleróze multiplex.  Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,43 %, CAC 40 -0,30 %, DAX -0,51 %.

Kongresový klub, ktorý dohliada na implementáciu niektorých programov pomoci pre koronavírusom zasiahnutú ekonomiku, vyzval Federálny rezervný systém a štátnu pokladnicu, aby viac riskovali s dolármi daňových poplatníkov, a aby zvýšili úsilie zamerané na poskytovanie väčšej pomoci malým a stredným podnikom, ktoré bojujú kvôli pandémii. Podľa prieskumov IHS Markit sa obchodná aktivita v USA v auguste vrátila na najvyššiu od začiatku roku 2019, keď spoločnosti v odvetviach výroby a služieb zaznamenali opätovný nárast nových objednávok. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index +0,69 %, S&P 500 +0,31 %, NASDAQ +0,42 %.

Prečítané: 325x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1446788873
pred 2 hodinami

J&J sa pripravuje na výrobu jednorazovej vakcíny COVID-19

shutterstock_620657588
pred dňom

Tesla Battery Day

shutterstock_1781735741
pred 5 dňami

TikTok a WeChat dostali od USA stopku

shutterstock_1282262089
pred týždňom

FED ponecháva sadzby nezmenené

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.