pred 2 rokmi

Americké maloobchodné tržby zaznamenali rast

shutterstock_1912327381

Maloobchodné tržby v USA neočakávane vzrástli v znamení odolného dopytu. 

Absolútna správa:

Maloobchodné tržby v USA v auguste neočakávane vzrástli. Nárast nákupov vo väčšine kategórií viac ako kompenzoval slabšie výsledky u predajcov automobilov, čo ukazuje odolný spotrebiteľský dopyt po tovare. Údaje o celkových maloobchodných nákupoch za minulý mesiac ukázali rast o 0,7 % po júlovom poklese o 1,8 %, uviedli vo štvrtok údaje ministerstva obchodu. Bez započítania predaja automobilov sa tržby v auguste zvýšili o 1,8 %, čo je najväčší nárast za päť mesiacov. Medián odhadu v Bloombergovom prieskume ekonómov hovoril o poklese celkových maloobchodných tržieb o 0,7 %, pričom prognózy sa pohybovali od poklesu o 3,3 % do zisku 1,1 %. Prekvapivé zlepšenie tržieb, čiastočne podporované nákupmi do školy a platbami pre milióny rodín s deťmi, naznačuje zdravý dopyt po tovare. Podľa správy ministerstva obchodu 10 z 13 sledovaných kategórií zaznamenalo nárast tržieb. Správa ukázala silnejšie tržby u online maloobchodníkov, obchodov so zmiešaným tovarom, predajní nábytku a obchodov s potravinami. K zníženiu predajov došlo len v segmentoch predajcov automobilov, predajní elektroniky a spotrebičov a športových potrieb a hobby obchodov.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Etsy, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 3,10 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +1 551,81 %). Spoločnosť Etsy, Inc. poskytuje služby elektronického obchodu. Spoločnosť ponúka ručne vyrábané a starožitné predmety, umenie a zásoby, ako aj bežné položky, ako sú odevy, domáce potreby, papierenský tovar, sviečky, tašky a kabelky, hudobné a drevené výrobky. Etsy slúži zákazníkom v celých Spojených štátoch.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Sezónne očistená miera nezamestnanosti v Hongkongu klesla za obdobie od júna do augusta 2021 na 4,7 % z 5 % v predchádzajúcom 3-mesačnom období. Priame zahraničné investície do Číny v januári až auguste 2021 medziročne vzrástli o 22,3 % na 758,05 miliardy CNY, pričom zahraničné investície v odvetví služieb vzrástli oproti predchádzajúcemu roku o 25,8 %.  Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -1,22 %, Hang Seng -1,46 %, Nikkei 225 -0,62 %.

Americký internetový predajca Amazon do roku 2025 plánuje viac ako zdvojnásobiť počet zamestnancov v Španielsku a to z aktuálnych približne 12 000 asi na 25 000. Švajčiarska vláda znížila prognózu hospodárskeho rastu v tomto roku na  3,4 % z predtým očakávaných 3,8 %, Dôvodom je pomalé obnovovanie medzinárodných letov a ťažkosti v globálnej logistike. Inflácia v krajine by mala tento rok zostať v priemere na úrovni 0,5 %. Registrácie osobných automobilov v Európskej únii klesli medziročne o 19,1 % na 623 tisíc kusov v auguste 2021, čo je najmenej od mája 2020. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,58 %, CAC 40 +0,59 %, DAX +0,23 %.

Počet Američanov, ktorí podali nové žiadosti o podporu v nezamestnanosti, sa v týždni končiacom 11. septembra zvýšil na 332 tisíc z pandemického minima 312 tisíc, ktoré bolo hlásené minulý týždeň. Americký reťazec kín AMC Entertainment začne do konca roka predávať lístky za Bitcoin, Ethereum, litecoin a Bitcoin cash. Zásoby výrobcov a obchodu v USA sa v júli 2021 medzimesačne zvýšili o 0,5 %. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,18 %, S&P 500 -0,15 %, NASDAQ +0,13 %.

Prečítané: 1048x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 19 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.