Tri z najväčších amerických bánk vyhlásili, že vyčlenili až 28 miliárd dolárov na straty z pôžičiek.
Tri z najväčších amerických bánk vyhlásili, že vyčlenili až 28 miliárd dolárov na straty z pôžičiek.
Absolútna správa:
Tri z najväčších amerických bánk vyhlásili, že vyčlenili až 28 miliárd dolárov na straty z pôžičiek. Pripomína to však, že veľká časť ekonomickej bolesti spôsobenej pandémiou COVID-19 ešte len príde. Pôžičky pozostávajú z vládnej a bankovej pomoci, lacných úverových a úverových programov splácania. „Príjmy spotrebiteľov sa zvyšujú, úspory sa zvyšujú a ceny domov sa zvyšujú,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan Chase & Co Jamie Dimon v rozhovore pre novinárov. „Recesívna časť“ príde neskôr, uviedol. Spoločnosti JPMorgan a Citigroup Inc vykázali obrovské zníženie zisku v druhom štvrťroku, zatiaľ čo Wells Fargo & Co zaznamenal svoju prvú stratu od roku 2008. Obchodovanie s dlhopismi spoločnosti JPMorgan vykázalo 99% nárast výnosov, zatiaľ čo Citigroup o 68%. Spoločnosti Goldman Sachs Group Inc, Morgan Stanley a Bank of America Corp oznámia výsledky koncom tohto týždňa. Wells Fargo nie je veľkou investičnou bankou a stále sa zaoberá následkami škandálu s obratom, ktorý vypukol v roku 2016. Štvrťročná strata vo výške 2,4 miliardy dolárov bola oveľa väčšia, ako očakávali analytici, a banka očakáva, že sa situácia zhorší.
Investori zarobili na:
Spoločnosti Align Technology Inc, ktorej akcie počas dnešného obchodné dňa vzrástli o vyše 10,87% (výkonnosť v horizonte 5 rokov: + 360,89 %). Spoločnosť Align Technology, Inc. navrhuje, vyrába a predáva invisignálny systém, spôsob liečby nesprávneho vyrovnania zubov. Spoločnosť ponúka systém, ktorý koriguje vychýlenie pomocou série čistých a odnímateľných zariadení, ktoré posúvajú zuby do požadovanej konečnej polohy. Align Technology slúži zákazníkom po celom svete.
Makro analýza a správy z ekonomiky:
Flipkart získa finančné prostriedky vo výške 1,2 miliardy dolárov vedené majoritným vlastníkom Walmartom, uviedla v utorok indická firma v elektronickom obchode. Ceny ropy dnes poklesli kvôli obavám, že nové obmedzenia zastavenia nárastu prípadov koronavírusu v USA a Ázii by mohli ohroziť oživenie dopytu po palivách, rovnako ako sa členovia OPEC pripravujú na zvýšenie produkcie od augusta. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 – 0,95 %, Nikkei – 0,87%, Hang Seng – 1,14 %.
Predseda vlády Boris Johnson nariadil, aby sa vybavenie Huawei do konca roku 2027 úplne očistilo od britskej siete 5G, čím riskuje hnev Číny tým, že signalizuje, že najväčší výrobca telekomunikačných zariadení na svete nie je na Západe vítaný. Výrobná produkcia v regióne v máji od apríla vzrástla o 12,4%, najmä v dôsledku prudkého nárastu výroby predmetov dlhodobej spotreby, ako sú automobily alebo chladničky, uviedol štatistický úrad Európskej únie. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,85 %, CAC 40 -0,96 %, DAX -0,80 %.
Americké spotrebiteľské ceny sa v júni najvýraznejšie odrazili za takmer osem rokov, ale oživenie v nových prípadoch COVID-19 po opätovnom otvorení podnikov naznačuje zmiernenie dopytu, ktoré by mohlo udržať tlmenú infláciu a umožniť Federálnej rezervnej banke, aby naďalej dodávala peniaze do hospodárstva. Index spotrebiteľských cien sa minulý mesiac zvýšil o 0,6%, čo je najväčší zisk od augusta 2012, keď v máji klesol o 0,1%. Nárast, ktorý sa skončil tromi priamymi poklesmi, bol spôsobený 12,3% -ným nárastom cien benzínu po poklese v prvých piatich mesiacoch roka. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index + 2,14%, S&P 500 +1,02 %, NASDAQ +0,94 %.
Prečítané: 1788x
Aktuálny vývoj na amerických akciových trhoch naznačuje mierny vzostup futures pred očakávanými správami o zamestnanosti, čo vyvoláva zvedavosť investorov. Popritom ázijsko-tichomorské trhy vykázali zmiešané výsledky a Európa sledovala rast v sektore ropy a zemného plynu.
V najnovšom vydaní denného komentára z 3. októbra 2024 sa pozrieme na aktuálnu situáciu okolo Tesly, ktorá zaostáva za očakávaniami, predajné aktivity Berkshire Hathaway a pohyby na globálnych trhoch vrátane Ázie a Európy. Okrem toho si rozoberieme nedávne makroekonomické údaje a vplyv na rozhodnutia centrálnych bánk, ako aj aktuálnu situáciu na komoditných trhoch a v sektore služieb.
V dnešnom komentári sa pozrieme na udalosti, ktoré ovplyvnili vývoj indexov aj akcií. Najnovšie údaje o mzdách v USA poukázali na relatívne zdravý pracovný trh a miera nezamestnanosti v eurozóne zostala aj ďalší mesiac na nízkej úrovni, čím sa predĺžilo obdobie odolnosti na trhu práce v bloku. V rámci podnikových správ napríklad Nike a Tesla vykázali nižšie údaje než sa očakávalo. Navyše sa situácia na Blízkom východe zhoršila, keď Irán zaútočil na Izrael, čo ovplyvnilo aj ceny komodít.
Dnešné obchodovanie prinieslo ďalšie pozitívne správy pre európske a americké trhy, keď inflačné dáta v eurozóne a očakávania ďalšieho uvoľňovania menovej politiky zo strany Európskej centrálnej banky (ECB) a Federálneho rezervného systému (Fed) podporili rast akcií a pokles výnosov dlhopisov. Zároveň, geopolitické riziká a klesajúce ceny ropy ovplyvnili globálnu dynamiku na trhu s komoditami.
Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.