pred 6 mesiacmi

Americké akcie znižovali zisky z dnešného dňa keď kryptomeny ohrozovali sentiment

shutterstock_2167184013

Americké akcie znížili zisky, keďže investori boli opatrní pri poklese niektorých rizikových aktív a americké voľby hýbali akciovým trhom.

Absolútna správa:

Index S&P 500 a Dow Jones Industrial Average vzrástli hneď po otvorení amerických trhov ale následne v priebehu dňa znižovali svoje nadobudnuté zisky. Pokles na akciových trhoch bol spôsobený krachom na krypto burzách a ohlásením, že spoločnosť Binance Holdings prevezme spoločnosť FTX Trading.  Výnos z dvojročných štátnych dlhopisov, ktoré sú citlivejšie na zmeny politiky Federálneho rezervného systému, sa znížil o 4 bázické body. Najlepším výsledkom amerických volieb do kongresu by mohla byť pre štátne pokladnice republikánska kontrola nad snemovňou reprezentantov a senátom, zatiaľ čo dolár by mohol ďalej rásť, ak by si demokrati ponechali obe komory. Napriek doterajšiemu rastu akcií je pre mnohých najväčším protivetrom na trhoch sprísňovanie menovej politiky zo strany Fedu, pričom ďalším rizikovým faktorom sú štvrtkové údaje o indexe spotrebiteľských cien, ktoré prichádzajú v súvislosti s tým, že základné spotrebiteľské ceny v septembri vzrástli viac, ako sa predpokladalo a to na 40-ročné maximum. Aj keď sa ceny začnú zmierňovať, index spotrebiteľských cien je vysoko nad komfortnou zónou Fedu.

Investori zarobili na:

Spoločnosti SolarEdge Technologies Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o +19,13 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: + 674,40 %). SolarEdge Technologies Inc. poskytuje riešenia na optimalizáciu solárnej energie a fotovoltaické monitorovanie. Spoločnosť ponúka optimalizátory, invertory, monitorovacie zariadenia, nástroje a príslušenstvo na získavanie energie, konverziu a efektivitu.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Výdavky domácností v Japonsku vzrástli v septembri 2022 o 2,3 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom, pričom  spomalili z nárastu 5,1 %. Bol to štvrtý mesiac po sebe nárastu osobných výdavkov, ale zatiaľ najslabšie preukázané tempo. Na mesačnej báze sa výdavky zvýšili o 1,8 %, čo je prvý nárast za tri mesiace a mierne nad trhovými predpokladmi 1,7 %. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 - 0,69 %, Hang Seng -0,23 %, Nikkei 225 +1,25 %.

Maloobchodné tržby v eurozóne vzrástli v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom v septembri 2022 o 0,4 %, ako to trhy všeobecne očakávali. Hodnota ostala takmer nezmenená po troch po sebe nasledujúcich mesiacoch, keďže spotrebitelia zostali opatrní pri rastúcich nákladoch na pôžičky, znepokojujúco vysokej inflácii a prehlbujúcej sa energetickej kríze v celej Európe. Na medziročnej báze maloobchodné tržby v septembri klesli o 0,6 % v porovnaní s trhovým konsenzom o 1,3 %. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne:  Eurostoxx 50 + 0,82 %, CAC 40 + 0,39 %, DAX + 1,15 %.

Index NFIB Small Business Optimism v Spojených štátoch klesol v októbri 2022 na trojmesačné minimum 91,3 bodov v porovnaní s 92,1 bodov v septembri. 33 % percent vlastníkov uviedlo, že najdôležitejšou otázkou pri prevádzkovaní ich podnikania bola inflácia, čo je o tri 3 viac ako v septembri. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +1,02 %, S&P 500 +0,57 %, NASDAQ +0,49 %.

Prečítané: 503x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2220903171 (1)
pred 12 hodinami

Slabé výsledky čínskeho vývozu

shutterstock_1251973450
pred dňom

Spomalenie rastu amerického trhu

Shutterstock_1066809551 (2)
pred 2 dňami

Zníženie produkcie ropy

Shutterstock_251160067 (1)
pred týždňom

Obavy o čínske hospodárstvo

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.