pred mesiacom

Americké akcie zaznamenali stratu

shutterstock_156562427

Americké akciové trhy klesali tesne pred výsledkami veľkých technologických spoločností.

Absolútna správa:

Americké akcie počas dnešného dňa prudko klesali, dôvodom bol aj pokles veľkých technologických spoločností ako napríklad Apple Inc. a Microsoft Corp, ktorých cena akcií klesala pred hospodárskymi výsledkami, ktoré majú byť zverejnené dnes po uzavretí obchodovania na Wall Street. Technologický index Nasdaq dnes smeroval k najväčšiemu jednodňovému poklesu za viac ako dva mesiace a všetky tri hlavné americké akciové indexy poklesli z úrovní historických maxím. Hongkongský index Hang Seng klesol najviac od mája 2020, z dôvodu špekulácií, že sa americké fondy zbavujú čínskych a hongkonských aktív. Situácia v Číne zvyšuje na globálnom trhu nepokoj, nakoľko investori už majú obavy z udržania ekonomického oživenia a to vzhľadom na nárast prípadov variantu delta Covid-19 a rozhovory centrálnej banky o sprísňovaní menovej politiky. 

Investori zarobili na:

Spoločnosti F5 Networks, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 6,20 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +54,33 %). Dôvodom prudkého rastu ceny akcií spoločnosti bolo zverejnenie dobrých kvartálnych výsledkov, ktoré boli nad očakávaniami analytikov. F5 Networks, Inc. poskytuje integrované riešenia riadenia internetového prenosu určené na zlepšenie dostupnosti a výkonu najdôležitejších internetových serverov a aplikácií. Softvérové ​​riešenia spoločnosti riadia a optimalizujú internetový prenos a obsah.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

HDP Južnej Kórei v 2. kvartály rástlo medzi kvartálne o 0,7 %, pričom odhad trhu sa nachádzal na úrovni rastu o 0,8 %. Japonské hlavné mesto zaznamenáva najvyšší počet nových prípadov nákazy koronavírusom za jeden deň od začiatku pandémie. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -3,53%, Hang Seng -4,22 %, Nikkei 225 +0,49 %.

Celková hodnota nových pôžičiek poskytnutých súkromnému sektoru v eurozóne rástla za mesiac júl medziročne o 4 %, v predchádzajúcom mesiaci sme mohli vidieť rast o 3,9 %. Európske akcie v utorok druhý deň po sebe  uzatvárali v červených číslach a to na čele s akciami súvisiacimi s technológiami, dôvodom bol ďalší výpredaj na ázijských trhoch. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,92 %, CAC 40 -0,71 %, DAX -0,64 %.

Objednávky tovarov dlhodobej spotreby v Spojených štátoch amerických rástli v júni medzimesačne o 0,8 %, očakávania trhu boli na úrovni  2,1 %. V mesiaci pred tým zaznamenali objednávky dlhodobej spotreby medzimesačný rast o 3,2 %. Index cien nehnuteľností v Spojených štátoch amerických rástol za mesiac máj medziročne o 18 %, medzimesačne vzrástol o 1,7 %. Americký index spotrebiteľskej dôvery Conference Board v júli vzrástol na 129,1 bodu. Z júnovej hodnoty 128,9 bodu, očakávania trhu boli nadstavené na hodnote 123,9 bodu. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,24 %, S&P 500 -0,47 %, NASDAQ -1,21 %.

Prečítané: 258x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1608843100
pred 13 hodinami

Biden žiada zníženie skleníkových plynov

shutterstock_1912327381
pred dňom

Americké maloobchodné tržby zaznamenali rast

shutterstock_618634256
pred 2 dňami

Nastane v EU energetická kríza?

shutterstock_1312278149
pred 3 dňami

FED pravdepodobne nebude musieť znižovať nákupy agresívne

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.