pred mesiacom

Americké akcie dosahujú rekordy

shutterstock_545235262

Hodnoty indexov S&P 500 a Dow Jones Industrial Average sa dotkli historických maxím.

Absolútna správa:

Americké akcie vzrástli na historické maximá, nakoľko najnovšie informácie o stave ekonomiky zmiernili obavy z inflácie a Federálny rezervný systém v predošlom dni signalizoval, že počká s výraznejšou úpravou menovej politiky pokiaľ sa odvetvia ekonomiky úplne nezotavia. Počas dnešného obchodného dňa zaznamenávali nárast všetky hlavné americké akciové indexy. Hodnoty indexov S&P 500 a Dow Jones Industrial Average sa dotkli historických maxím. Akcie v USA vyskočili po tom, čo údaje o hrubom domácom produkte ukázali, že spotrebiteľské výdavky boli v druhom štvrťroku silné, aj keď celkový rast zaostával za očakávaniami. Samostatná správa ukázala, že nezamestnanosť v USA minulý týždeň klesla, ale stále bola vyššia, ako sa predpokladalo.  

Investori zarobili na:

Spoločnosti Align Technology, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 8,86 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +612,86 %). Dôvodom prudkého rastu ceny akcií spoločnosti boli dobré hospodárske výsledky, ktoré prekonali očakávania analytikov. Spoločnosť Align Technology, Inc. navrhuje, vyrába a uvádza na trh systém invisalign, metódu ošetrovania nesúososti zubov. Spoločnosť ponúka systém, ktorý opravuje nesprávne zarovnanie pomocou série jasných a odnímateľných zariadení, ktoré presúvajú zuby do požadovanej konečnej polohy. Align Technology slúži zákazníkom na celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čína plánuje zvýšiť exportné tarify niektorých oceľových výrobkov po tom, čo ich dočasne znížila. Singapore Air oznámil za 1Q čistú stratu 409 mil. USD oproti vlaňajšej strate 1,12 mld. USD. Spoločnosť DiDi Global zvažuje stiahnutie z burzy, aby sa uzmierila s čínskymi úradmi a kompenzovala investorov, ktorí trpia stratami z doby, čo začali obchodovať v USA. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,89 %, Hang Seng +3,30 %, Nikkei 225 +0,73 %.

Nemecká miera nezamestnanosti v júni klesla na 5,7 % z predchádzajúcich 5,9 %. Sezónne upravená miera nezamestnanosti v Nemecku dosiahla v júni 2021 hodnotu 3,7 %. Ide o najnižšiu mieru nezamestnanosti od apríla 2020. Nemecká inflácia meraná prostredníctvom indexu CPI zaznamenala v júli medziročný nárast o 3,8 %, čo bolo nad očakávaniami trhu, ktorý očakával nárast o 3,3 %. Medzimesačne rástol index spotrebiteľských cien o 0,9 %. Index ekonomického sentimentu eurozóny v júli rastie na 119 bodov, pri odhadovanom raste na 118,5 bodu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,33 %, CAC 40 +0,37 %, DAX +0,45 %.

Počet nových žiadostí o podporu v nezamestnanosti v Spojených štátoch amerických za minulý týždeň dosiahol hodnotu 400 tisíc, čo predstavuje pokles oproti týždňu predtým o 24 tisíc žiadostí. Avšak výsledok zaostal za očakávaniami trhu, ktoré boli nadstavené na úrovni 380 tisíc nových žiadostí. Ekonomika USA zaznamenala v 2Q anualizovaný nárast o 6,5 %, trh čakal rast o 8,4 %. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,44 %, S&P 500 +0,42 %, NASDAQ +0,11 %.

Prečítané: 241x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1608843100
pred 15 hodinami

Biden žiada zníženie skleníkových plynov

shutterstock_1912327381
pred dňom

Americké maloobchodné tržby zaznamenali rast

shutterstock_618634256
pred 2 dňami

Nastane v EU energetická kríza?

shutterstock_1312278149
pred 3 dňami

FED pravdepodobne nebude musieť znižovať nákupy agresívne

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.