pred mesiacom

Aktuálna situácia v Európe

shutterstock_665765026

Mierne negatívny záver týždňa pre Európu.

Absolútna správa:

Európske akciové trhy v piatok prudko poklesli, nakoľko rozhodnutie Spojeného kráľovstva zadať štrnásťdňovú karanténu cestujúcim vracajúcim sa z Francúzska a Holandsko zdôraznilo riziká druhej vlny infekcií Covid-19 na celom kontinente. Spolu s politickou nestabilitou v Bielorusku, ktorá vyvolala špekulácie o možnom ruskom zásahu a potvrdením rekordného 12,1% -ného poklesu HDP eurozóny v druhom štvrťroku sa týždeň pre Európu neskončil veľmi pozitívne. Margarita Simonyan, šéfredaktor kontroverznej ruskej televíznej stanice RT, pridala tweet, že nastal čas, aby slušní ľudia obnovili poriadok, v úmyselnej ozvene vety, ktorú ruský prezident Vladimir Putin použil opisujúc jednotky, ktoré vyslal na Ukrajinu v roku 2014. Opakovanie toho, čo sa stalo na Ukrajine v roku 2014, je poslednou vecou, ​​ktorú trhy potrebujú práve teraz, keď sa zdá, že hrozba druhej vlny prípadov Covid-19 v celej Európe rapídne rastie. 

Investori zarobili na:

Spoločnosti McKesson Corporation, ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 4,26 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -26,30 %). McKesson je popredný globálny farmaceutický distribútor. Spoločnosť dodáva lieky na predpis, ako aj výrobky pre starostlivosť o zdravie a krásu, do maloobchodných lekární po celom svete. Akcie vzrástli po oznámení, že spoločnosť by mala distribuovať potenciálnu vakcínu.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Alibaba, Xiaomi a WuXi Biologics vstúpia budúci mesiac na Hang Seng. Najväčšie finančné centrá v Číne prepracúvajú kľúčové ukazovatele, aby prikladali väčšiu váhu internetovým spoločnostiam, ktoré sú čoraz dôležitejšie pre svoju ekonomiku. Maloobchodný predaj v Číne v júli poklesol (očakával sa mierny nárast), spotrebitelia sa v druhej najväčšej ekonomike sveta nedokázali zbaviť varovaní ohľadom koronavírusu, zatiaľ čo oživenie výrobného odvetvia sa snažilo zrýchliť tempo rastu. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,49 %, Hang Seng -0,19 %, Nikkei 225: +0,17 %.

Letecké spoločnosti a cestovné kancelárie so sídlom v Spojenom kráľovstve TUI, Easyjet a British Airways klesli po uložení 14-dňovej karantény zo Spojeného kráľovstva na 6 až 7,6%. Spoločnosť Daimler skĺzla o 1,3%, keď dosiahla dohodu v hodnote takmer 3 miliárd dolárov na urovnanie vyšetrovaní amerických regulačných orgánov v súvislosti so softvérom na podvádzanie testov emisií nafty. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -1,13 %, CAC 40 -1,58 %, DAX –0,71 %.

Epic Games žaluje Apple a Google za stiahnutie hry Fortnite z ich obchodných platforiem. Epic Games sa snažilo obísť poplatok 30% spoločnostiam Apple a Google za predaj rôznych doplnkov v hre vyvinutím svojho vlastného platobného systému, čo sa technologickým gigantom nepáčilo. Nadchádzajúce prezidentské voľby v USA sú čoraz otáznejšie pri pokračujúcich prepuknutí vírusu v niektorých častiach Spojených štátov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index +0,12 %, S&P 500 -0,22 %, NASDAQ -0,21 %.

Prečítané: 326x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1446788873
pred 2 hodinami

J&J sa pripravuje na výrobu jednorazovej vakcíny COVID-19

shutterstock_620657588
pred dňom

Tesla Battery Day

shutterstock_1781735741
pred 5 dňami

TikTok a WeChat dostali od USA stopku

shutterstock_1282262089
pred týždňom

FED ponecháva sadzby nezmenené

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.