pred 4 mesiacmi

Akciové indexy zaznamenali počas dnešného dňa pokles

shutterstock_1040422759

Oživenie Covid-19 znepokojuje globálnych investorov, ktorí uvažujú o tom, či nové možné obmedzenia nespomalia ekonomické oživenie vďaka ktorému sa akciový trh dostal na rekordné úrovne.

Absolútna správa:

Akciové trhy zažili počas dnešného dňa prepad. Dôvodom je strach zo zastavenia ekonomického oživenia šíriacim sa delta variantom koronavírusu a eskalujúce napätie medzi USA a Čínou. Komoditné, finančné a priemyselné akcie viedli k stratám v indexe S&P 500, ktorý klesol najviac od mája. Akcie leteckých spoločností a prevádzkovateľov výletných plavieb klesali v obavách z ďalších cestovných obmedzení. Po nedávnom poklese na predpandemickú hladinu prudko vzrástol Cboe Volatility Index (VIX). Európske akcie zaznamenali najväčší pokles v roku 2021 po výpredaji v Ázii. S rizikovým sentimentom šíriacim sa po globálnych trhoch sa 10 ročné výnosy na amerických dlhopisoch  špirálovito znížili na najnižšiu úroveň od februára, zatiaľ čo dolár rástol popri jene a švajčiarskom franku. Oživenie Covid-19 znepokojuje globálnych investorov, ktorí uvažujú o tom, či nové možné obmedzenia nespomalia ekonomické oživenie vďaka ktorému sa akciový trh dostal na rekordné úrovne.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Kroger Co., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 4,34 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +21,33 %). Spoločnosť Kroger Co. prevádzkuje supermarkety a samoobsluhy v USA. Spoločnosť tiež vyrába a spracováva niektoré potraviny, ktoré predávajú jej supermarkety.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Agentúra S&P znížila rating Kuvajtu na A+ z AA- s výhľadom negative. USA, Európska únia a Británia dnes vzniesli obvinenia proti Číne v súvislosti s nedávnymi hackerskými útokmi vrátane rozsiahlej kampane, ktorá využila zraniteľnosti e-mailového systému spoločnosti Microsoft. Zástupcovia krajín skupiny OPEC + sa dohodli na postupnom zvyšovaní ťažby od augusta. Do konca roka budú mesačne zvyšovať dennú produkciu o 400 tisíc barelov ropy. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,37 %, Hang Seng -1,84 %, Nikkei 225 -1,25 %.

Podľa správy nemeckej centrálnej banky by sa mala ekonomika Nemecka čoskoro vrátiť na úrovne pred pandémiou, dôvodom je zrýchľovanie rastu jej ekonomiky v tomto štvrťroku. Stavebná produkcia v eurozóne v máji vzrástla medziročne o 13,6 %. Európske akcie zaznamenali v pondelok ráno pokles na čele s akciami spoločností z cestovného ruchu z dôvodu obáv, že rýchlo sa šíriaci variant Delta môže brániť cestovnému dopytu a spomaliť pokračujúce oživenie globálnej ekonomiky. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -2,66 %, CAC 40 -2,54 %, DAX -2,62 %.

Spoločnosť Robinhood plánuje ponúknuť pri IPO 55 mil. akcií za cenu 38 - 42 USD za akciu. Výnosy na amerických 10 ročných dlhopisoch počas dnešného dňa klesli pod hodnotu 1,20 %, stalo sa tak prvýkrát od februára tohto roku. Poskytovateľ video hovorov Zoom Video Communications Inc. kúpi prevádzkovateľa cloudových call centier Five9 za 14,7 miliardy USD. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -2,09 %, S&P 500 -1,58 %, NASDAQ -1,06 %.

Prečítané: 413x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1697028337
pred 15 hodinami

Erdoganov plán stroskotal na „zúfalstve“ tureckej líry

shutterstock_1324096883 (3)
pred dňom

Spôsobí nový variant spomalenie ekonomiky a dodávateľského reťazca?

shutterstock_1505396696
pred 2 dňami

Európske akcie po piatkovom prepade vzrástli

shutterstock_1658501791
pred 5 dňami

Globálne trhy zažili výrazný vypredaj

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.