pred rokom

Akcie ukončujú tento volatilný týždeň pozitívne

shutterstock_1456884221

Americké akcie dnes počas obchodného dňa rástli. Index S&P500 pridal skoro 2,5 %.

Absolútna správa:

Americké akcie zaznamenali najlepší týždeň od júna po tom, ako sa rozbehla kríza v oblasti štátnych dlhopisov. Obchodníci dnes pozorne sledovali aj najnovšie vyjadrenia FEDu. Americkí centrálni bankári uviedli, že ďalšou fázou ich kampane na potlačenie inflácie bude diskusia o tom, ako vysoko zvýšiť sadzby a kedy spomaliť ich tempo zvyšovania. Prezident Fedu v Saint Louis James Bullard a jeho kolegyňa zo San Francisca Mary Dalyová dali jasne najavo, že očakávajú, že táto diskusia bude na programe novembrového zasadnutia, pričom zdôraznili potrebu pokračovať v sprísňovaní. Akciové fondy napriek hlboko pesimistickým náladám stále zaznamenávajú prílev prostriedkov, pričom kapitulácia ešte nenastala, uviedla Bank of America Corp. V týždni do 19. októbra zaznamenali globálne akciové fondy prílev 9,2 miliardy USD, uvádza sa v poznámke banky. Šéf hardvérového dizajnu spoločnosti Apple Inc. Evans Hankey opúšťa výrobcu iPhonov tri roky po nástupe do funkcie, čím podľa ľudí oboznámených s touto záležitosťou vzniká výrazná diera na čele spoločnosti. Hankey bol vymenovaný do funkcie v roku 2019, aby nahradil Jonyho Ivea, ikonického šéfa dizajnu spoločnosti počas dvoch desaťročí.

Investori zarobili na:

Spoločnosti  Schlumberger N.V, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 10,33 %  (výkonnosť za posledných 5 rokov: -4,39 %). Schlumberger N.V je spoločnosť poskytujúca služby v oblasti ťažby ropy. Spoločnosť prostredníctvom svojich dcérskych spoločností poskytuje širokú škálu služieb vrátane technológií, projektového manažmentu a informačných riešení pre medzinárodný ropný priemysel, ako aj pokročilý prieskum v oblasti získavania a spracovania údajov.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ročná miera inflácie v Japonsku dosiahla v septembri 2022 úroveň 3,0 %, čo je nezmenená hodnota oproti augustovej hodnote Hlavný tlak na rast spôsobili náklady na potraviny. Ročná miera inflácie v Malajzii klesla v septembri 2022 na 4,5 % zo 16-mesačného maxima 4,7 % v auguste. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,32 %, Hang Seng -0,42 %, Nikkei 225 -0,43 %.

Indikátor spotrebiteľskej dôvery GfK v Spojenom kráľovstve v októbri 2022 mierne vzrástol na -47 bodu, čo je prvé zlepšenie za takmer rok, ale zostal blízko rekordného minima -49 bodu dosiahnutého v septembri. Októbrový údaj prekonal prognózy analytikov, ktorí očakávali ďalší pokles indexu na -52 bodu. Maloobchodné tržby v Spojenom kráľovstve v septembri 2022 medzimesačne klesli o 1,4 % po revidovanom augustovom poklese o 1,7 %, zatiaľ čo analytici očakávali ich mierny pokles o 0,5 %. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne:  Eurostoxx 50 -0,46 %, CAC 40 -0,85 %, DAX -0,29 %.

Podľa predbežných odhadov maloobchodné tržby v Kanade v septembri 2022 pravdepodobne medzimesačne rástli o 0,5 %. K nárastu prispeli vyššie tržby v obchodoch s potravinami a nápojmi, pričom prudko vzrástli tržby v obchodoch s potravinami aj v obchodoch so zmiešaným tovarom. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +2,47 %, S&P 500 +2,37 %, NASDAQ +2,31 %.

Prečítané: 600x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FXPRO 11.12.2023
pred 4 hodinami

Napätie na Finančných Trhoch pred kľúčovými správami a rozhodnutiami centrálnych bánk

FX Pro
pred 3 dňami

Spotrebiteľská nálada v USA stúpa, keďže sa rozptyľujú obavy z inflácie

Shutterstock_2397690145
pred 4 dňami

Technologickí giganti rastú vďaka pokračujúcej eufórií z umelej inteligencie

Shutterstock_Forexpro
pred 5 dňami

Slabé dáta z trhu práce v USA

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.