pred 4 mesiacmi

Akcie technologických spoločností zaznamenávali straty pred vyhláseniami o ziskoch

shutterstock_1049641082

Akcie počas dňa klesali, keď sa obchodníci pripravovali na vyhlásenia o ziskoch od niekoľkých technologických spoločností, ale tiež aj z obáv hroziacej inflácie a hroziacej hospodárskej recesie.

Absolútna správa:

Index S&P 500 sa počas dňa pohyboval v miernych stratách a ziskoch po minulotýždňovom raste. Technologicky náročný index Nasdaq 100 mal podpriemerný výkon, pričom giganti ako Apple Inc. a spoločnosť Google Alphabet Inc. oznámili výsledky tento týždeň. 10-ročné výnosy štátnych dlhopisov sa po dvojdňovom prepade o takmer 30 bázických bodov vyšplhali späť nad 2,8 %. Po zvýšení sadzieb v júni najviac od roku 1994 sa očakáva, že predseda Fedu Jerome Powell a jeho kolegovia v stredu schvália ďalšie zvýšenie o 75 bázických bodov a signalizujú v nasledujúcich mesiacoch ďalšie zvyšovanie. Ekonomika už pociťuje opakované zvyšovanie sadzieb, pričom trh s bývaním sa zmierňuje, nároky v nezamestnanosti klesajú a technologické spoločnosti obmedzujú nábor nových zamestnancov. Investori sa pripravujú na väčšinou zlé správy od veľkých spoločností. Očakáva sa, že tržby Amazon Inc. porastú najpomalším tempom za posledné desaťročia. Výrobcovia čipov sa potácajú od čias rozmachu k potenciálnemu prebytku. Spoločnosti s veľkou ekonomikou, ako napríklad Uber Technologies Inc. a DoorDash Inc., by sa mohli stať obeťami zníženia rozpočtu spotrebiteľov. Zaznamenávame tiež aj pokles v online reklame, ktorý je pripravený ovplyvniť výsledky vlastníka Facebooku Meta Platforms Inc. Investori sú skeptickí, že Fed dokáže skrotiť najhoršiu infláciu za štyri desaťročia bez toho, aby priviedol ekonomiku do recesie.

Investori zarobili na:

Spoločnosti SVB Financial Group, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o +8,25 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +112,96%). Finančná skupina SVB je holdingovou spoločnosťou Silicon Valley Bank. Banka je komerčná banka, ktorá poskytuje služby spoločnostiam s rozvíjajúcim sa rastom a stredným rastom na trhu v cieľových oblastiach so zameraním na odvetvia technológií a biologických vied. Silicon Valley prevádzkuje kancelárie v celom Silicon Valley a ďalších oblastiach Kalifornie, ako aj v iných štátoch.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Maloobchodné tržby na Taiwane vzrástli v júni 2022 medziročne o bezprecedentných 22,5%, čo je prudký nárast z predchádzajúceho nárastu o 3,6% v minulom mesiaci. Rekordná miera rastu sa odrazila na návrate spotrebiteľov do obchodov uprostred spomaľujúcej sa miestnej pandémie. Najrýchlejšie rástli tržby za textil a odevy o 130,7 %, nasledujú domáce spotrebiče o 55,8 %, tovar pre kultúru a rekreáciu 53,7 %, palivo a súvisiace produkty o 31,5 %  a stavebné materiály o 30,9 %. Na mesačnej báze maloobchodné tržby vzrástli o 1,9 %. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,60 %, Hang Seng -0,22 %, Nikkei 225 -0,77 %.

Ukazovateľ podnikateľskej dôvery IFO pre Nemecko klesol v júli 2022 na hodnotu 88,6, čo je najnižšie za viac ako dva roky a pod očakávaniami  trhu, ktorý predpokladal hodnotu 90,2, keďže vyššie ceny energií a hrozba nedostatku plynu zaťažujú ekonomiku. Nemecký regulátor plynárenskej siete varoval, že ak sa plyn cez plynovod Nord Stream 1 bude naďalej prečerpávať len na 40 %, krajina bude musieť prijať dodatočné opatrenia na dosiahnutie 90 % skladovacej kapacity, ktorá je stanovená ako cieľ na odvrátenie zimného prídelu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne:  Eurostoxx 50 +0,21 %, CAC 40 +0,33 %, DAX -0,33 %.

Chicago Fed National Activity Index zostal v júni 2022 nezmenený na -0,19 z nadol revidovaných -0,19 v máji, čo naďalej poukazuje na stabilný ekonomický rast. Ukazovatele súvisiace s produkciou poklesli o -0,20, ukazovatele súvisiace so zamestnanosťou sa zvýšili o +0,05 a príspevok kategórie tržby, objednávky a zásoby stúpol o +0,03. Medzitým sa trojmesačný kĺzavý priemer indexu CFNAI-MA3 znížil o -0,04. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,28 %, S&P 500 +0,13 %, NASDAQ -0,43 %.

Prečítané: 307x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_2019570908
pred 21 hodinami

Neutrálne zakončenie týždňa

shutterstock_2152070871 (5)
pred 2 dňami

Predstavitelia Americkej centrálnej banky dospeli k záverom

shutterstock_182881202
pred 3 dňami

OECD chce aby centrálne banky naďalej zvyšovali úrokové sadzby

shutterstock_1629245527
pred 4 dňami

Americké akcie klesali po komentároch prezidentky Fedu a možných obmedzeniach v Číne

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.