pred mesiacom

Akcie opäť počas dňa mierne rástli a navyšujú tohto týždňové zisky

shutterstock_219850378

Akcie pokračovali v miernom raste z takmer prepredanej úrovne, keď obchodníci hodnotili vyhliadky na rast ziskov na pozadí rastúcich úrokových sadzieb.

Absolútna správa:

Index S&P 500 pokračuje v raste, po tom čo sa včera odrazil od svojho 200 týždňového kĺzavého priemeru. Goldman Sachs Group Inc. vzrástla po tom, čo sa stala najnovšou veľkou bankou, ktorá investorom poskytla pozitívne výsledky. Netflix Inc. oznámi svoje čísla po uzávierke a investori budú zisťovať, či spoločnosť, ktorá je priekopníkom v oblasti streamovania televízie, naplní svoju predpoveď návratu k rastu predplatiteľov. Pozitívne výsledky spoločností a zvraty v politike Spojeného kráľovstva pomohli podporiť sentiment voči riziku. Ale s protivetrom inflácie, rizikami pre ekonomiku a centrálnymi bankami, ktoré plánujú pokračovať so zvyšovaním úrokových sadzieb, sa vedú diskusie o tom, ako dlho budú akcie rásť a vykazovať zisky. Podľa zápisníc zo stretnutí diskontných sadzieb zverejnených v utorok niektorí regionálni riaditelia Fedu minulý mesiac uprednostňovali zvýšenie kľúčovej úrokovej sadzby o nižšiu alebo väčšiu sumu, než je 75 bázických bodov. Okrem toho nálada na akcie a globálny rast medzi správcami fondov v prieskume Bank of America Corp. ukazuje úplnú kapituláciu a otvára cestu akciám na dno v prvej polovici roku 2023.

Investori zarobili na:

Carnival Corporation, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 11,14 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: -88,05 %). Spoločnosť Carnival Corporation vlastní a prevádzkuje výletné lode, ktoré ponúkajú plavby do všetkých hlavných dovolenkových destinácií vrátane Severnej Ameriky, Spojeného kráľovstva, Nemecka, južnej Európy, Južnej Ameriky a Ázie a Tichomoria.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Výnosy japonských 20-ročných dlhopisov boli v utorok 18. októbra podľa mimoburzových medzibankových kotácií výnosov pre túto splatnosť štátnych dlhopisov na úrovni 1,15 %. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,21 %, Hang Seng +1,82 %, Nikkei 225 +1,42 %.

Taliansko zaznamenalo v auguste 2022 obchodný deficit vo výške 9,57 mld. EUR, čo je najvyšší zaznamenaný deficit v histórii, ktorý sa zmenil z prebytku 1,02 mld. EUR v rovnakom období predchádzajúceho roka, keďže prudký nárast cien energií v súvislosti s hľadaním alternatívnych zdrojov k Rusku zvýšil dovoz. V rámci Európskej únie Taliansko vykázalo obchodný deficit vo výške 1,81 mld. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne:  Eurostoxx 50 +0,64 %, CAC 40 +0,44 %, DAX +0,92 %.

Priemyselná výroba v Spojených štátoch sa v septembri 2022 medziročne zvýšila o 5,3 %, čo je najviac od apríla, a vzrástla tak z 3,9 % v predchádzajúcom mesiaci. Rast priemyselnej produkcie sa zvýšil na 4,7 % z 3,5 % v auguste, a to v dôsledku 6,0 % skoku vo výrobe produktov dlhodobej spotreby, na čele s výrobou motorových vozidiel. Na mesačnej báze priemyselná produkcia v septembri vzrástla o 0,4 %, čím prekonala trhové prognózy o 0,1 %. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +1,13 %, S&P 500 +1,16 %, NASDAQ +0,90 %.

Prečítané: 198x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_2019570908
pred 22 hodinami

Neutrálne zakončenie týždňa

shutterstock_2152070871 (5)
pred 2 dňami

Predstavitelia Americkej centrálnej banky dospeli k záverom

shutterstock_182881202
pred 3 dňami

OECD chce aby centrálne banky naďalej zvyšovali úrokové sadzby

shutterstock_1629245527
pred 4 dňami

Americké akcie klesali po komentároch prezidentky Fedu a možných obmedzeniach v Číne

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.