Komodity Všetky články ›

Blížiace sa zasadnutie FED-u oslabuje zlato

Ľuboš Záhorák, www.forexpro.sk, 14.12.2015 11:29

Zlato v piatok uzavrelo v zisku, ale vzhľadom na predchádzajúce dni, ktoré boli stratové, žltý kov stratil tento týždeň 0.8 %. Minulý týždeň predstavoval už siedmy stratový týždeň z ôsmych. Zlato získalo len predchádzajúci týždeň, ale strácalo šesť týždňov za sebou.

Aktuálne sa cena zlata pohybuje na úrovni 1 066.50 amerických dolárov za uncu. Najviac stratilo v štvrtkovom obchodovaní (0.4 %) a v piatok atakovalo dlhodobé minimum na úrovni 1 061.70 dolárov za uncu. Toto bolo spôsobené aj pádom ropy, ktorá spadla na ceny, na ktorých sa neobchodovalo takmer sedem rokov. Ďalšou brzdou, ktorá bránila v raste žltého kovu predstavuje očakávanie, že FED po deviatich rokoch zdvihne úrokové sadzby. Očakáva sa, že FED zdvihne úrokové sadzby o štvrtinu percentuálneho bodu na zasadnutí v stredu 16. decembra.

Tento rok žltý kov zatiaľ stratil 9 %, čo predstavuje v poradí tretí ročný pokles v rade v spojení so zvýšením úrokových sadzieb. Podobne sú na tom aj ostatné drahé kovy. Striebro tento týždeň stratilo 4.4 %, platina 4.2 %.

Zdroj: Bloomberg

Prečítané: 17306 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu