Komodity Všetky články ›

Ropa - technická analýza

Tomáš Lackovič, forexpro.sk, 09.04.2015 13:24

Ropa sa včera v stredu 8.4. dotkla svojich vrcholov z februára. Bolo to o niekoľko hodín neskôr, ako sme dostali výsledky zásob ropy, ktoré na WTI vzrástli na 10.95 miliónov barelov. Takéto množstvo je historicky najvyššie podľa WBP (DOE Crude-Oil Inventories).

Na 4-hodinovom grafe vidíme ako sa ropa priblížila k najvyššej hranici nášho pásma v ktorom sa nachádzame už od začiatku januára. Tyrkysové modré čiary sú fibonacci hranice, ale vrcholná hranica 54.20, kam sme sa v stredu dostali je pravdepodobne dôležitejšia, ako vrcholná fibonacci. Ešte k tomu, tento bod, kde sme urobili vrchol sa pretína so spodnou hranicou dlhodobého rastúceho trendu (fialové čiary). Bol to druhý krát čo sa ropa snažila dostať späť do tohto rastúceho tunelu a neuspela.

Na 1-hodinovom grafe môžeme očakávať rast ceny ropy na najbližších 51.90 dolárov, ďalej k fibonacci hranici na 25.22 alebo až k 52.90. Všetky tieto hranice môžu byť potenciálnymi zvratnými bodmi vhodnými na pokles. Na menších časových pásmach hľadáme vhodné príležitosti. Potom najbližšie ciele sú na 50 USD/bbl, alebo 49.92 USD/bbl.

Prečítané: 20405 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu