Komodity Všetky články ›

Správa o zlate

Tomáš Lackovič, forexpro.sk, 11.02.2015 12:52

Zlato je komodita, ktorá rastie keď je na trhu nestabilita. Dnešné riešenie gréckeho dlhu, konflikt na Ukrajine napomáhajú k rastúcej cene zlata. Zlatu neprospieva silný dolár. Napriek tomu sa zlato nachádza v silnom klesajúcom trende od 22. januára kedy sme zachytili vrchol na úrovni 1245 USD/unca.

Existuje spôsob ako môžeme na zlate zarobiť. Pokiaľ obchodujete sami a máte brookerský účet tak v klesajúcom trende skracovať pozície na vrcholoch kde je zlato nadhodnotené. Nakupovať v klesajúcom trende je veľmi rizikové ale nie nemožné. Ďalšia stratégia môže byt nakupovať akcie firiem ťažiace zlato a to tak že technicky nájdeme obdobia kedy bude zlato rásť. Akcie týchto firiem sa pohybujú o krok skôr ako cena zlata, tak isto ako vo všetkých komoditách, ale tiež väčšinou rastú s vyšším percentom. Treba si ale počkat na správnu dobu, ktorá môže nastať práve na veľmi silnej hranici 1200 USD/unca až z roku 2013 aj 2014.

Zdroj: Bloomberg

Tu vidíme graf zlata kde 22. januára približne na hranici 1300 USD/unca sme vytvorili vrchol a nachádzame sa v jasne klesajúcom trende. Nachádzame sa na cene 1235 USD/unca na silnej hranici konsolidácie odkiaľ by sme mohli ísť hore najskôr na hranicu  1252 USD/unca a odtiaľ dole až k cieľovým cenám. Nie je ale vylúčené že pôjde vyššie. Ak pôjde vyššie tak sa ale pokúsi dostať sa naspäť do svojho klesajúceho trendu kam má veľký potenciál, že sa aj vráti. Je veľmi pravdepodobné že sa bude snažiť dostať na hranicu 1200 USD/unca.

Zdroj: Bloomberg

Prečítané: 15766 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu