Správy Všetky články ›

Nemecký export s najväčším poklesom za posledných 30 mesiacov

Mário Jičínský, Forexpro.sk, 09.04.2018 22:05

Prvý obchodný deň nového týždňa priniesol nové makroekonomické dáta z Európy. V Nemecku bol zverejnený prebytok obchodnej bilancie za mesiac február na úrovni 19,2 mld. EUR, čo je najmenej od januára 2017, oproti očakávaným 23,1 mld. EUR a hodnote za január 21,5 mld. EUR. Horšie dopadol aj export, ktorý poklesol najviac za posledných 30 mesiacov. Na medzimesačnej báze klesol o 3,2%, import o 1,3%. Veľká Británia zverejnila Index cien domov za marec, ktorý medzimesačne vzrástol o 1,5%, pričom očakávania boli na úrovni 0,1% a medziročne o 2,7% oproti 2,1% odhadom, čo naznačuje pozitívny sentiment v sektore nehnuteľností. Z celoeurópskych makroekonomických dát sme videli Náladu investorov Sentix. Tá sa zhoršila už tretí mesiac po sebe, keď poklesla na 19,6 oproti marcovej hodnote 24,0. Na vine sú obavy zo spomalenia rastu globálnej ekonomiky v dôsledku rastúceho obchodného napätia medzi Spojenými štátmi a Čínou. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,20%, CAC 40 +0,10%, DAX +0,17%.

Môžeme sa presunúť za veľkú mláku, kde začiatok týždňa nepriniesol žiadne zaujímavé dáta. Pokračujúca obchodná vojna medzi USA a Čínou bola témou aj dnešného dňa. Poradca čínskej centrálnej banky tvrdí, že Čína by mala investovať svoje finančné rezervy do tvrdých aktív, nie amerických dlhopisov. Čína drží v amerických dlhopisoch $1,7 bilióna a je druhým najväčším vlastníkom týchto cenných papierov. Americké akciové indexy ukončili obchodovanie nasledovne: DJIA + 0,19 %, S&P500  +0,33%, NASDAQ +0,51 %.

Prečítané: 2650 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu