Akcie Všetky články ›

Čínska akciová korekcia alebo ...

Daniel Rosinský, forexpro.sk, 26.06.2015 10:31

Čínske akcie v poslednom obchodnom dni v týždni klesli na svoje päťtýždňové  minimum. Je dobré si položiť otázku, či sa jedná iba o korekciu alebo nadhodnotený čínsky akciový trh sa dostáva do medvedieho trendu. Obavy investorov sa točia okolo možného dosiahnutia vrcholu najdlhšieho historického býčieho trhu.

Možný koniec čínskej  akciovej rally sa začal v polovičke júna. Do tohto obdobia sme pozorovali slabšiu korekciu v polovičke apríla, keď napríklad šanghajský kompozitný index SHCOMP stratil so svojej hodnoty 7.5 %. V súčasnej dobe sa jedná o dlhšie obdobie poklesu a index SHCOMP padol pod 50 MA a smeruje k 100 MA na 4039.193 bodov. Práve rozmedzie 4039.193 až 4099.042 môže byť dôležitý support, ktorý s veľkou pravdepodobnosťou už v krátkom období bude prekonaný. Od 15.júna pozorujeme pokles o približne o 18 %, ale v porovnaní s nárastom o 80 % od septembra minulého roka, je ešte kde padať.

V súčasnej dobe asi nie je veľmi vhodné obdobie na dlhodobejší nákup, čo dokumentuje aj 200 MA hlboko pod terajšou hodnotou indexu, ktorý dnes uzavrel na 4192.875. Najväčšie obavy vyplývajú z predražených čínskych akcií a vysokého obchodovania na dlh. Ani nie je čudo, že sme svedkami, tak  rýchleho pádu. Investori predávajú akcie, aby mohli splatiť pôžičky, ktoré potrebovali pre nákup.

Zdroj: Bloomberg

Ázijský akciový trh zatvoril tento obchodný týždeň nasledovne: šanghajský kompozitný index SHCOMP -12.04 %, Shenzhen kompozitný index -12.36 %, čínsky Hang Seng index -0.37 %, japonský NIKKEI +2.06 %.

Pri čínskom trhu je potrebné sledovať kroky vlády a médiá veľmi pozorne, nakoľko je známe, že je veľmi odlišný od bežných trhov. Ak by došlo k výraznej podpore ekonomiky, tak rast akcií nie je vylúčený.

Prečítané: 19315 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu