Akcie Všetky články ›

Vybrané akcie na FTSE

Nicolas Mauer, forexpro.sk, 20.05.2015 13:42

Dnes sme upriamili pozornosť na niektoré akcie v indexe FTSE, ktorý za dnešné doobedie získal 0.14%.

Spoločnosť Burberry Group, ktorá je kótovaná na burze cenných papierov v Londýne, je dnes prvá v rebríčku porazených indexu FTSE. Jej akcie sa prepadli od začiatku obchodovania o 5.31%. Spoločnosť Burberry Group má dnes taktiež zverejniť svoje hospodárske výsledky, takže môžeme pozorovať špekulácie na cenu jej akcií. Hrubý výnos z dividendy tejto spoločnosti je na úrovni 2.26%, päťročný rast dividend sa nachádza tesne nad 22%. Spoločnosť Burberry sa orientuje na segment luxusného tovaru, medzi jej hlavné produkty patrí napríklad oblečenie, ale aj parfumy a rôzne doplnky.

Taktiež dnes zverejňuje svoje hospodárske výsledky Marc&Spencer. Akcie tejto spoločnosti sa dnes obchodujú na úrovni 596.50 GBP za akciu a výnos z investície v priebehu roka dosiahol až 38.62%. Päťročný rast dividend je na úrovni 2.77%.

Dnešným lídrom v indexe FTSE je telekomunikačná spoločnosť Vodafone, ktorá od začiatku obchodovania dosiahla zhodnotenie viac ako 4%. Hrubý výnos z dividendy má 5.33%, avšak u tejto spoločnosti vidieť päťročný rast dividend na úrovni -5.14%.

Z bankového sektora si môžeme spomenúť britskú banku Barclays, ktorá sa dnes obchoduje za 265.15 britských libier za akciu. Ročný výnos u tejto spoločnosti je na úrovni 14.15%. Najbližšie zverejnenie hospodárskych výsledkov bude mať táto spoločnosť až 29.júla. Päťročný rast dividend je na úrovni 8.56% a výnos z hrubej dividendy je približne 2.73%.

/storage/24209.jpg

 

/storage/24209.jpg

Zdroj:Bloomberg

Prečítané: 21383 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu