Akcie Všetky články ›

The Kraft Heinz Company

Tomáš Lackovič, forexpro.sk, 25.03.2015 17:11

Spoločnosti Kraft a Heinz sa združujú do jednej veľkej, piatej najväčšej potranivárskej spoločnosti na svete. Sú za tým dve investičné firmy, a to Berkshire Hathaway a 3G Capital.

Spoločnosť Berkshire vlastní známy Warren Buffett, a 3G vlastní najbohatší brazílec na svete, Jorge Lemann. Leman stihol za svoj život byť žurnalistom, svetovým tenisovým šampiónom, bankárom a najnovšie je miliardovým investorom.

"Peniaze sú jednoducho prostriedok merania či biznis funguje dobre alebo nie, ale peniaze ma samé o sebe nefascinujú," povedal Lemann.

Zdroj: BusinessInsider

Berkshire a 3G investujú 10 miliárd dolárov do novo združenej firmy, ktorá sa bude volať spoločnosť Kraft Heinz. Spoločne budú generovať 28 miliárd dolárov v ročných tržbách.

Kraft a Heinz sa dohodli na podmienkach, kde akcionári spoločnosti Kraft budú vlastniť 49% akcí združenej spoločnosti a získajú špeciálnu hotovostnú dividendu v hodnote 16.50 dolárov za akciu Kraft. Akcionári Heinzu budú vlastniť 51% akcí novej spoločnosti.

"Spoločne budeme jedna z najviac rešpektovaných, uznávaných a legendárnej značiek v globálnom potravinárskom priemysle, a spoločne vytvoríme ešte lepšiu budúcnosť," povedal John Cahill, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Kraftu. "Táto kombinácia ponúka značnú peňažnú hodnotu pre našich akcionárov a možnosť byť investormi v spoločnosti, ktorá je veľmi dobre nastavená k rastu, a to najmä mimo územia Spojených štátov, privedieme ikonické Kraft značky na medzinárodné trhy. Tešíme sa na zjednotenie s Heinz a na vzrušujúcu novú kapitolu.

"Po zverejnení správ o združení akcie Kraft Foods Group vzrástli o viac ako 16%, z toho 15% v predobchodnej fáze.

Zdroj: Bloomberg

Prečítané: 16961 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu