Správy Všetky články ›

Akcie energií vzrástli

Peter Sumer, Forexpro.sk, 05.05.2020 22:00

Wall Street dnes zaznamenal pozitívne čísla v oblasti energií.

Absolútna správa:

Akcie Wall Street dnes vzrástli po tom, ako ceny ropy zaznamenali viditeľné oživenie a mnoho krajín zmiernilo obmedzenia vyvolané koronavírusom v snahe naštartovať svoju ekonomiku. Niektoré ťažko zasiahnuté krajiny, vrátane Talianska, ako aj niektoré americké štáty tento týždeň predbežne uvoľňujú opatrenia, čím vzniká nádej na obnovu dopytu po rope. „Je to všetko o výkyvoch nálad a nádejach na opätovné otvorenie ekonomík. Problémom je, že by sa to mohlo zmeniť, keď sa dostaneme k niektorým alarmujúcim číslam, najmä k správe o zamestnanosti,“ povedal Peter Cardillo, hlavný trhový ekonóm spoločnosti Spartan Capital Securities v New Yorku.

Investori zarobili na:

Spoločnosti IPG Photonics Corporation, ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 21,02% (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +61,52%). Spoločnosť vyrába vysoko výkonné lasery a zosilňovače na báze optických vlákien. Akcie vzrástli potom, ako spoločnosť oznámila hospodárske výsledky za prvý kvartál roku 2020, ktoré prekonali očakávania.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Bank of China zvažuje kompenzáciu až 20% pôvodných investícií všetkých investorov do produktov spojených s ropou. Banka môže prevziať stratu a kompenzáciu pre investorov v hodnote 1,84 miliardy dolárov. Plán nadväzuje na pripomienky čínskej štátnej rady v pondelok, že krajina bude pozorne sledovať riziká vo finančných produktoch vyvolané turbulenciami na svetových komoditných trhoch. Čínska spoločnosť Kingsoft Cloud Holdings Ltd uviedla, že jej cieľom je predať akcie v hodnote 450 miliónov dolárov v pôvodnej verejnej ponuke (IPO) v USA, ktorá by mohla oceniť poskytovateľa cloudových služieb na úrovni až 3,8 miliardy dolárov. Ázijský akciový index uzavrel obchodný deň nasledovne: Hang Seng +1,08%

Európske indexy sa dnes zatvorili v pluse, nakoľko neistoty týkajúce sa nákupu regionálnych dlhopisov v dôsledku pozitívneho výnosu a zmiernenia obmedzení koronavírusu v niektorých krajinách spôsobilo určitý optimizmus. Nemecký najvyšší súd dnes rozhodol, že Bundesbank musí prestať kupovať dlhopisy v rámci stimulačného systému Európskej centrálnej banky, ak ECB nemôže takýto nákup odôvodniť. Európske ropné a plynárenské odvetvie získalo podporu aj z prudkého rastu cien ropy na základe očakávaní, že sa dopyt po palive začne obnovovať, keďže niektoré štáty USA, ako aj krajiny v Európe a Ázii začnú zmierňovať opatrenia voči koronavírusu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +2,11%, CAC 40 +2,40%, DAX +2,51%.

Illinois, americký štát, v ťažkých fiškálnych problémoch ešte pred pandémiou COVID-19, pozastavil plánovaný predaj dlhu vo výške 2,2 miliardy dolárov z dôvodu trhových podmienok, uviedla v utorok hovorkyňa štátu. Illinois čelí oveľa vyšším nákladom na pôžičky ako iné štáty, ale v prostredí s nulovou úrokovou mierou by vyššie výnosy mohli prilákať mnoho domácich a zahraničných investorov. Investori teraz získavajú údaje o trhu práce v priebehu týždňa a v stredu očakávajú ďalšie počiatočné žiadostí o podporu v nezamestnanosti a nefinančné mzdy za mesiac apríl, ktoré sú splatné v piatok. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index +0,56%,  S&P500 +0,88%,  NASDAQ +1,13%.

Peter Sumer, analytik spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Prečítané: 354 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu