Správy Všetky články ›

Vakcína proti koronavírusu ?

Peter Sumer, forexpro.sk, 29.04.2020 22:00

Absolútna správa:

Spoločnosť Gilead Sciences Inc dnes uviedla, že jej experimentálny antivírusový liek remdesivir pomohol zlepšiť symptómy u pacientov s COVID-19 a poskytol výsledky, ktoré naznačujú, že lepšie funguje, keď sa podáva v priebehu choroby. Gilead vzrástol o 5% hneď potom, čo uviedol, že jeho experimentálny antivírusový liek remdesivir pozitívne účinkuje u pacientov s COVID-19. Remdesivir, ktorý ešte nebol schválený na použitie, bol ponúkaný ako jeden z najsľubnejších liekov na vyliečenie z vírusu Covid-19. „Optimizmus rastie, že remdesivir získa rýchle schválenie, ale obchodníci musia postupovať opatrne, pretože pri liečbe COVID-19 remdesivirom sa zatiaľ len preukázalo, že ide o bezpečný, ale nie najefektívnejší liek,“ povedal Edward Moya, hlavný analytik trhu v spoločnosti OANDA v New Yorku.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Norwegian Cruise Line Holding, ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o vyše  25,36 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov:  -67,07% ). Spoločnosť operuje s veľkým množstvom výletných lodí, prostredníctvom ktorých poskytuje cestovný ruch v podobne výletných plavieb.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínske indexy sa dnes zvýšili potom, čo najväčšie kótované banky v krajine vykázali solídne zisky v prvom štvrťroku a investori zaznamenali znaky zmiernenia ekonomických opatrení. Investori očakávajú oficiálne výrobné údaje, ktoré sa majú zverejniť zajtra. Prieskumy ekonómov z Reuters ukazujú, že čínska továrenská činnosť pravdepodobne vzrástla druhý aprílový mesiac, keď sa znovu otvorilo viac firiem. Okrem signálov, že Peking vidí, že sa krajina vracia do normálu, Čína uviedla, že jej parlament zvolá kľúčové ročné zasadnutie, pôvodne naplánované na 5. marca, 22. mája. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei -0,06 %, Hang Seng +0,28 %, CSI 300 +0,46 %.

Európske indexy dnes vzrástli, pretože pozitívny vývoj týkajúci sa možného liečenia COVID-19 posilnil zotavovanie v bankách a akcie ropy v AMS špecializovaných senzoroch vzrástli na priaznivý zisk. Automobilky sú optimistické, keďže Daimler predpovedal prevádzkový zisk v divízii Mercedes-Benz Cars & Vans nad úroveň predchádzajúceho roka a Volkswagen uviedol, že očakáva ziskovosť počas celého roka. Očakávania zisku v druhom a treťom štvrťrok spoločností sa však naďalej výrazne zhoršujú, pričom údaje spoločnosti Refinitiv poukazujú na 40,4% poklesu zisku oproti 37% predpovedaným pred týždňom. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +2,18 %, CAC 40 +2,22 %, DAX +2,89 %.

Federálny rezervný systém dnes ponechal úrokové sadzby blízko nuly a zopakoval sľub, že urobí to, čo je potrebné, aby podporil americkú ekonomiku uprostred prebiehajúcej pandémie, "Federálny rezervný systém sa zaväzuje využívať celú škálu nástrojov na podporu amerického hospodárstva v tomto náročnom období, čím podporuje svoje maximálne ciele v oblasti zamestnanosti a cenovej stability," uviedla centrálna banka po dvojdňovom zasadnutí. Americká ekonomika zaznamenala najsilnejší pokles za 11 rokov, keď podľa ministerstva obchodu zaznamenalo HDP v prvom štvrťroku pokles štvrťročnej anualizovanej sadzby 4,8%. Správa malých podnikov dnes uviedla, že by dočasne uzavrela svoj Program ochrany vyplácania pre malé podniky poškodené koronavírusom všetkým najmenším poskytovateľom úverov v krajine s cieľom poskytnúť im spravodlivý prístup. Zdá sa, že tento krok bol zameraný na riešenie obáv, že veľmi malé banky a veritelia by museli, po vyčerpaní peňazí, ktoré boli pre nich v utorok vyhradené, bojovať s veľkými bankami o hotovostný program v hodnote viac ako 310 miliárd dolárov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index: + 2,21%,  S&P500  + 2,66%,  NASDAQ  + 3,57%.

Prečítané: 393 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu