Správy Všetky články ›

Trumpov poradca odsúdený na 40 mesiacov väzenia

Peter Sumer, forexpro.sk, 20.02.2020 22:00

Dlhodobý poradca amerického prezidenta bol dnes odsúdený na 3 roky a 4 mesiace väzenia.

Absolútna správa:

Roger Stone, ako poradca amerického prezidenta, Donalda Trumpa, bol dnes odsúdený za to, že klamal spravodajskému výboru Snemovne reprezentantov USA o jeho pokusoch kontaktovať WikiLeaks, webovú stránku, ktorá zverejnila škodlivé e-maily o Trumpovom demokratickom volebnom súperovi Hillary Clintonovej z roku 2016, ktoré americkí spravodajskí predstavitelia uzavreli. Prokuratúra pôvodne požadovala trest v rozmedzí siedmich až deviatich rokov. Trump navrhnutý trest kritizoval ako príliš prísny a minister spravodlivosti William Barr odporučil nižší trest. Demokratický kongresman, Adam Schiff, ktorý teraz vedie spravodajskú komisiu Snemovne reprezentantov USA, ktorej bol Stone súčasťou, tvrdí, že ospravedlnenie činov Stone-a by predstavovalo úchvatný akt korupcie.

Investori zarobili na:

Akcie spoločnosti E-Trade Financial Corporation počas dnešného obchodného dňa vzrástli o +21,81% (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +109,29%). Spoločnosť poskytuje online maklérske a finančné služby. Ponúka bežné informácie o akciách a dlhopisov, analýzy, správy portfólia alebo investičné služby. Akcie vzrástli po tom, ako Morgan Stanley ohlásila akvizíciu tejto spoločnosti.

Makro analýza & správy z ekonomiky:

Japonská vláda určí 12 priemyselných odvetví, v ktorých budú zahraniční investori, ktorí si kúpia podiel 1% alebo viac v japonských spoločnostiach, predmetom predbežného preverovania. Pravdepodobne pôjde o odvetvia ako jadrová energia, letectvo, verejné služby, plyn a telekomunikácie. Carnival Corp a Royal Caribbean Cruises minulý týždeň oznámili, že zrušené trasy v Ázii v dôsledku prepuknutia choroby ovplyvnia ich zisky na akciu viac, ako sa očakávalo. Zatiaľ čo ohnisko v krátkodobom horizonte vplýva na odvetvie výletných lodí, úveroví analytici očakávajú, že táto situácia nepotrvá dlho. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei +0,34%, Hang Seng -0,17%, CSI 300 +2,30%.

Európske podiely sa vo štvrtok stiahli z rekordných maxím, pretože nárast počtu nových prípadov koronavírusov v Južnej Kórei nabral obavy, keď výskum naznačil, že vírus bol nákazlivejší, ako sa pôvodne predpokladalo. Švédsky výrobca radiačných zariadení, Elekta AB, sa po vykázaní štvrťročného rastu prevádzkového zisku pod odhadmi a poklesu nových objednávok v Spojených štátoch skĺzol na dno indexu STOXX 600. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -1,09%, CAC 40 -0,80%, DAX -0,91%.

Morgan Stanley dnes uviedla, že plánuje získať spoločnosť E-Trade Financial Corp za 13 miliárd dolárov, čím posilní svoju pozíciu strediska, kde jednotlivci spravujú svoje financie. Pôjde o najväčšiu akvizíciu veľkej banky Wall Street od finančnej krízy v rokoch 2007 - 2009. Výkonný riaditeľ spoločnosti Pioneer Natural Resources, Scott Sheffield, vo štvrtok vyzval investorov v oblasti energetiky, aby predali akcie alebo stiahli financovanie od spoločností, ktoré majú sadzby spaľovania zemného plynu. Postup spaľovania zemného plynu vyprodukovaného spolu so ziskovejšou ropou sa stal hlavným problémom pre investorov, ktorí sa zameriavajú na opatrenia udržateľnosti a už desaťročia sú frustrovaní zo zlej finančnej návratnosti ropy a plynu.  Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index -0,45%,  S&P500 -0,44%,  NASDAQ -0,67%.

Peter Sumer, analytik spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Prečítané: 490 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu