Správy Všetky články ›

USA šíri paniku ohľadom koronavírusu

Peter Sumer, forexpro.sk, 03.02.2020 22:00

Absolútna správa:

Počet obetí v Číne spôsobený novo identifikovaným vírusom, ktorý sa objavil v meste Wu-chan vzrástol v nedeľu na 361 osôb. Vzhľadom na to, že Wu-chan a niektoré ďalšie mestá sú vo virtuálnej izolácii, cestovanie je prísne obmedzené a Čína čelí rastúcej medzinárodnej izolácii. Obavy zo širšieho hospodárskeho narušenie narastajú. Zdroje v ropnom karteli uviedli, že výrobcovia uvažujú nad znížením produkcie o takmer tretinu na podporu cien. Svetový stav núdze je rozšírený v 23 krajinách a letecké spoločnosti odstavili lety do niektorých čínskych oblastí. Čína obvinila USA z šírenie strachu tým, že vytiahla svojich občanov a obmedzila cestovanie namiesto toho, aby im ponúkla značnú pomoc. Americké centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb uviedli, že USA stále rokuje s Čínou o ponuke vyslať amerických odborníkov do Číny. Čínske údaje naznačujú, že nový vírus, hoci je nákazlivejší ako SARS, je výrazne menej smrteľný.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Gilead Sciences Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 5,00% (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -38,09 %). Gilead Sciences, Inc. je biofarmaceutická spoločnosť založená na výskume, ktorá vyvíja terapeutiká pre pacientov trpiacich chorobami ohrozujúcimi život. Akcie sa zvýšili v dôsledku testovania pacienta s koronavírusom, ktorému stav sa začal zlepšovať po aplikovaní lieku s názvom remdesivir.

Makro analýza dňa:

Spoločnosť Panasonic prvýkrát investovala do spoločnosti Tesla v roku 2010 a oznámila svoje partnerstvo na výstavbu závodu Gigafactory v Nevade v roku 2014 v rámci strategického prechodu do spotrebnej elektroniky. 1,6 miliardová investícia spoločnosti nedokázala priniesť solídne výnosy a Panasonic sa rozhodol odstúpiť od vytvorení novej továrne na batérie.  Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei -1,01%, Hang Seng +0,17%, CSI 300 -7,88%.

Akcie v Európe sa dnes otvorili veľmi pozitívne po tom, ako si investori vydýchli po odchodu Veľkej Británie z EU. Pravdepodobný hospodársky pokles v dôsledku koronavírusu pokračoval v obmedzení nákupu. Technologický sektor bol medzi európskymi indexami najvýkonnejší.  Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,56%, CAC 40 +0,45%, DAX +0,49%.

Ministerstvo financií dnes vo svojom vyhlásení uviedlo, že si v prvom kvartály tohto roku požičia 367 miliárd dolárov, čo je o 22 miliárd menej ako sa predpokladalo. Zníženie pôžičiek bolo spôsobené zmenami vo fiškálnych prognózach, v ktorých bol nižší hotovostný deficit vyvážený nižším hotovostným zostatkom na začiatku štvrťroka. Podľa ISM sa v januári neočakávane obnovila výrobná činnosť v USA po 5-mesačnom kontrakte a náraste nových objednávok. Údaje pomohli obnoviť zásoby po tom, čo minulý týždeň index S&P 500 utrpel najväčší týždenný percentuálny pokles za 6 mesiacov kvôli obavám z vírusu. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index +0,50%,  S&P500 +0,77%,  NASDAQ +1,34%.

Peter Sumer, analytik spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Prečítané: 342 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


  • Nelson Albert | 07.02.2020 @ 03:45

    TESTIMÓNIA MOŽNÉHO ÚVERU, KTORÉ PRIJAL Frank Frank Poter. Už žiadne podvody s falošnými poskytovateľmi pôžičiek na internete. S pánom Frankom Poterom získate kredit bez obáv. Pán Frank Poter, dnes ho považujem za svojho anjela, pretože nevedomky zachránil môj život a život mojich štyroch detí. Vďaka za všetko, nikdy ti neprestanem poďakovať. Pre všetky vaše žiadosti o úver podané ako ja a choďte k pánovi Frankovi Poterovi na jeho adresu: Mrfrankpoterloanoffer@gmail.com Verte mi, že nebudete sklamaní. EMAIL: Mrfrankpoterloanoffer@gmail.com

Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu