Správy Všetky články ›

Charles Schwab plánuje akvizíciu TD Ameritrade

Mário Jičínský, forexpro.sk, 21.11.2019 22:00

Absolútna správa:

Po znížení poplatkov za sprostredkovanie obchodov s akciami v USA na nulu, využila spoločnosť Charles Schwab chaos, ktorý toto zníženie spôsobilo na prevzatie jedného z najväčších konkurentov – TD Ameritrade Holding Corp. za 26 miliárd dolárov. Rokovaniami o akvizícií Ameritrade chce Charles Schwab rozšíriť počet aktívnych obchodníkov a dosiahnuť prvenstvo v sektore. Podľa analytikov by touto akvizíciou vznikol 5 biliónový gigant, ktorý by však mohol pritiahnuť pozornosť protimonopolného úradu. Spoločnosť Charles Schwab poskytuje svojim klientom sprostredkovanie cenných papierov, bankovníctvo a súvisiace finančné služby prostredníctvom kancelárií v USA, Portoriku a Veľkej Británii.

Investori zarobili na:

Spoločnosti L Brands Inc.,ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 8,02% (výkonnosť v horizonte 5 rokov: - 80,16%). Tento prudký rast bol spôsobený komentármi analytikov, ktorý očakávajú veľmi dobré hospodárske výsledky v štvrtom kvartáli. L Brands, Inc. predáva dámske odevy a kozmetické výrobky. Spoločnosť L Brands poskytuje služby zákazníkom v USA, Kanade a Veľkej Británii prostredníctvom špecializovaných maloobchodných predajní, webových stránok a katalógov.

Makro analýza dňa:

Čínska strana vyhlásila, že "externé šumy ohľadom stavu rokovaní" o obchodnej dohode nezodpovedajú realite, obe strany smerujú k prvej etape dohody. Čína dnes zároveň pozvala amerických vyjednávačov do Pekingu na ďalšie rokovania. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei – 0,48%, Hang Seng – 1,57%, CSI 300 – 0,47%.

OECD očakáva rast ekonomiky eurozóny v roku 2019 o 1,2% (proti 1,1% v septembri), v roku 2020 čaká rast o 1,1% (proti 1,0% v septembri). Mario Draghi zakončil minulý mesiac svoje záverečné zasadnutie o menovej politike Európskej centrálnej banky výzvou k jednote ohľadom jej hlavného cieľa, ktorým je podpora inflácie. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 – 0,11%, CAC 40 -0,22%, DAX – 0,16%.

Predaj starších domov vzrástol v Spojených štátoch v októbri o 1,9% medzimesačne, očakával sa rast o 1,4%. Spojené štáty a Čína možno nedokončia prvú fázu obchodnej dohody tento rok, ale až v budúcom roku. Agentúre Reuters to povedali experti na obchod a ľudia blízki Bielemu domu. Správa spôsobila, že sa okamžite prehĺbil pokles na amerických akciových trhoch, o zisky prišiel dolár, zatiaľ čo záujem sa zdvihol o dlhopisy americkej vlády. OECD očakáva rast ekonomiky USA o 2,4% v roku 2019 (v septembri 2,4%) a o 2,0% v roku 2020 (rovnako ako v septembrovom prognóze). Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index – 0,20%, S&P500 – 0,16%, NASDAQ – 0,24%.

Mário Jičínský, analytik spoločnosti Capital Markets, o.c.p., a.s.

Prečítané: 1608 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu