Správy Všetky články ›

Volkswagen v problémoch

Roman Lechovič, Forexpro.sk, 30.09.2019 22:00

Absolútna správa:

Súd v Braunschweigu sa v pondelok začal zaoberať hromadnou žalobou, ku ktorej sa pripojilo 470-tisíc majiteľov áut koncernu, ktorých sa dotkol emisný škandál. Škandál vypukol pred viac než 4 rokmi. Pre očakávaný veľký záujem verejnosti sa súdne pojednávanie začalo v mestskej hale v Braunschweigu.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Align Technology Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o vyše 3% (výkonnosť v horizonte 5 rokov: + 240,07%). Spoločnosť Align Technology Inc. navrhuje, vyrába a predáva výrobky dentálneho lekárstva. Spoločnosť ponúka systém, ktorý koriguje vychýlenie zubov pomocou série čistých a odnímateľných zariadení, ktoré posúvajú zuby do požadovanej konečnej polohy. Align Technology slúži zákazníkom po celom svete.

Makro analýza dňa:

Septembrový index PMI v Číne v priemysle Caixin vzrástol na 51,4 bodov oproti predchádzajúcim 50,4 bodov. Japonská centrálna banka znižuje nákupy dlhopisov štvrtýkrát v mesiaci. Čína a USA obnovia rozhovory o ukončení vzájomnej dlhšie ako rok trvajúcej obchodnej vojny. V druhom októbrovom týždni odcestuje do Washingtonu čínska delegácia na čele so šéfom čínskych vyjednávačov, vicepremiérom Liou Chee. Včera o tom informovalo čínske ministerstvo obchodu. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei - 0,56%, Hang Seng Index + 0,53%, CSI 300 - 0,99%.

Maloobchodné tržby v Nemecku za august medzimesačne vzrástli o 0,5% v súlade s odhadom trhu a medziročne vzrástli o 3,2%. Miera nezamestnanosti taktiež v Nemecku zostáva v septembri na 5,0% v súlade s odhadmi. Počet nezamestnaných klesol o 10 000 proti predchádzajúcemu revidovanému rastu o 2 000. Nezamestnanosť v eurozóne je o niečo vyššia. Avšak v auguste klesla na 7,4% oproti predchádzajúcim 7,5%, analytici pritom očakávali stagnáciu. Nemecký index spotrebiteľských cien v septembri podľa predbežných údajov poklesol na úroveň 1,2% oproti  augustovým 1,4%. Prezident ECB Mario Draghi: Pracovný trh stráca na sile. Ekonomika eurozóny nevykazuje žiadne presvedčivé dôkazy oživenia a pretrvávajúci pokles spracovateľského priemyslu by mohol ohroziť zvyšok ekonomiky. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx + 0,66%, CAC + 0,66%, DAX + 0,38%.

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) podala žalobu na bývalého šéfa automobilky Renault, Carlosa Ghosna a na Nissan kvôli tomu, že Nissan skrýval pred investormi viac ako 140 miliónov USD na započítaní a dôchodkoch. Ghosn sa následne s komisiou dohodol na zaplatenie pokuty 1 miliónov USD, Nissan zaplatí pokutu vo výške 15 miliónov USD. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index + 0,44%, S&P 500 + 0,53%, NASDAQ + 0,73%.

Prečítané: 1923 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu