Správy Všetky články ›

Euro na minimách

Roman Lechovič, Forexpro.sk, 26.09.2019 22:00

Absolútna správa:

Dolár sa zotavil a jeho kurz rastie smerom k dvojročnému maximu. Naopak, euro padlo na viac než dvojročné minimum. Dôvodom je optimizmus týkajúci sa riešenia obchodného sporu medzi USA a Čínou. Spoločná mena sa teda dostala ešte nižšie, než sa pohybovala začiatkom septembra, keď vrcholili diskusie o uvoľňovaní menovej politiky Európskou centrálnou bankou.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Conagra Brands, ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli vyše o 4% (výkonnosť v horizonte 5 rokov: 22%). Dôvodom rastu boli zverejnené výsledky za 1. kvartál fiškálneho roku 2020, kde zisk na akciu prekonal očakávania o vyše 10%. Spoločnosť Conagra Brands sa venuje produkcií a predaju baleného jedla bežným spotrebiteľom, reštauráciám alebo rôznym inštitúciám. Ponúka veľký sortiment jedál, kde možno nájsť napríklad mäso, dochucovadlá alebo polotovary.

Makro analýza dňa:

Bank of Japan štvrtýkrát za posledných šesť mesiacov znížila objem nakupovaných 5 až 10 ročných dlhopisov. Do čela Medzinárodného menového fondu bola zvolená Bulharka Georgievová, do svojej funkcie nastúpi už 1. októbra, informoval dnes MMF. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei 225 + 0,13%, Hang Seng Index + 0,37%, CSI 300 - 0,77%.

Nemecka dôvera spotrebiteľov sa zvýšila na 9,9 bodov z predošlých 9,7 bodov. Aktuálna úroveň sa pohybuje nad dlhodobým priemerom, ktorý je na hodnote 6,35. Spoločnosť Ericsson si zabezpečila 1 mld. USD na prípadne náklady, ktoré súvisia s vyšetrovaním spoločnosti z roku 2013 ohľadne korupcie. Sabine Lautenschlager odstúpi z vedenia ECB k 31. októbru kvôli nesúhlasu so stimulačnou politikou prezidenta ECB Maria Draghiho. Predseda Dolnej snemovne britského parlamentu Bercow hovorí, že podľa súčasných pravidiel sa prípadné predčasné voľby nemôžu konať pred aktuálnym termínom brexitu, ktorý pripadá na 31. októbra. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 + 0,55%, CAC 40 + 0,66%, DAX + 0,44%.

USA údajné získa povolenie od WTO na uvalenie ciel na európske lietadla a luxusný tovar v hodnote približne 8 miliard USD z dôvodu nelegálnych dotácii pre spoločnosť Airbus. Ministerstvo spravodlivosti USA začne protimonopolné vyšetrovanie americkej internetovej spoločnosti Facebook . Agentúre Reuters to povedal zdroj oboznámený so situáciou. Facebook je už terčom protimonopolných vyšetrovaní zo strany americkej Federálnej obchodnej komisie (FTC). Počet nových žiadostí v nezamestnanosti minulý týždeň vzrástol o 3 000 na 230 000. HDP USA za 2. kvartál vzrástlo 2% na ročnej báze. Newyorský Fed prijal v jednodňových repooperáciach cenné papiere v objeme 50,1 miliárd USD. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index - 0,28%, S&P 500 + 0,01%, NASDAQ - 0,57%.

Prečítané: 2047 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu