Správy Všetky články ›

Microsoft potešil svojich akcionárov

Roman Lechovič, Forexpro.sk, 19.09.2019 22:00

Hodnota spoločnosti Microsoft rastie aj po prekročení úrovne jedného biliónu

Absolútna správa:

Americká spoločnosť Microsoft oznámila záujem o kúpu vlastných akcií v hodnote  40 miliárd amerických dolárov a zároveň pokračovanie v snahe zvyšovať dividendy. V noci na dnes o tom rozhodla správna rada spoločnosti. Program odkupovania akcií nemá konečný termín a firma ho môže ukončiť, kedy bude chcieť. Microsoft vyplatil prvé dividendy akcionárom v roku 2003. Od tej doby každoročne dividendy zvyšuje.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Align Technology Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o vyše 2% (výkonnosť v horizonte 5 rokov: + 230,78%). Spoločnosť Align Technology Inc. navrhuje, vyrába a predáva výrobky dentálneho lekárstva. Spoločnosť ponúka systém, ktorý koriguje vychýlenie zubov pomocou série čistých a odnímateľných zariadení, ktoré posúvajú zuby do požadovanej konečnej polohy. Align Technology slúži zákazníkom po celom svete.

Makro analýza dňa:

Guvernér japonskej centrálnej banky Kuroda oznámil, že upravia operácie na trhu tak, aby zaistili dostatočnú strmosť výnosovej krivky. OECD znižuje odhad globálneho rastu na rok 2019 na 2,9% z 3,2%. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei + 0,38%, Hang Seng Index – 1,07%, CSI 300 + 0,37%.

Nová talianska vláda zhoršila výhľad domácej ekonomiky pre tento i budúci rok. Tento rok by tak mal hospodársky rast v Taliansku podľa nových prognóz činiť len 0,1% a budúci rok 0,4%. Predchádzajúca vláda pritom vo svojom aprílovom výhľade predpovedala, že HDP Talianska sa v tomto roku zvýši o 0,2% a v budúcom o 0,8%. Maloobchodné tržby vo Veľkej Británii bez pohonných hmôt stúpli medziročne o 2,2%, čakal sa rast o 2,3%. Britská centrálna banka ponecháva základnú sadzbu na nezmenenej úrovni  0,75%, rozhodnutie bolo jednomyseľné. Britská centrálna banka ďalej oznámila, že pokiaľ bude neistota ohľadom brexitu pretrvávať, inflácia pravdepodobne zoslabne. Organizácia OECD predpovedá, že odchod Veľkej Británie z EÚ bez dohody by najbližších troch rokoch znížilo ekonomický rast VB o necelé 3%, rast ekonomiky EÚ by brexit bez dohody znížil o 0,6%. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 + 0,70%, CAC 40 + 0,68%, DAX + 0,55%.

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa sa rozhodla odobrať štátu Kalifornia právo stanovovať pre emisie automobilov prísnejšie limity než federálny regulátori. Trump to oznámil na svojom účte na Twiterry . Dodal, že automobily budú vďaka tomuto rozhodnutiu lacnejšie. Počet nových žiadostí v nezamestnanosti v USA vzrástol minulý týždeň na 208 tisíc z predchádzajúcich 206 tisíc pri odhade rastu na 213 tisíc. Výhľad filadelfského Fedu na september klesol na 12,0 bodov z predchádzajúcich 16,8 bodov. Predaje existujúcich domov vzrástli medzimesačne o 1,3% na 5,49 milióna z predchádzajúcich 5,42 milióna, odhadoval sa pokles o 0,7%. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index - 0,28%, S&P 500 + 0,06%, NASDAQ - 0,02%.

Prečítané: 2161 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu