Správy Všetky články ›

Deutsche Bank s rekordnými stratami

Roman Lechovič, Forexpro.sk, 24.07.2019 22:00

Kvôli reštrukturalizácii majú banke vzniknúť do roku 2022 mimoriadne náklady na úrovni 7,4 miliardy eur a jej výplatná listina sa má skrátiť o zhruba 18-tisíc mien.

Absolútna správa:

Deutsche Bank v druhom kvartáli vykázala najväčšiu stratu od finančnej krízy, dosiahla 3,15 miliardy eur z predošlého zisku 401 miliónov eur. Finančný riaditeľ sa však vyjadril, že v roku 2020 bude banka opäť zisková. Tento vývoj je podľa dnešného oznámenia banky dôsledkom nákladov na reštrukturalizáciu, bez nich by banka bola zisková vo výške 231 miliónov eur. Doterajšie náklady na reštrukturalizáciu predstavovali 3,4 miliardy eur. Avšak keď Deutsche Bank začiatkom júla predstavila plán reštrukturalizácie, počítala s kvartálne stratou 2,8 miliardy eur.

Investori zarobili na:

Spoločnosti United Parcel Service (UPS), ktorej ceny akcií v priebehu dnešného dňa vzrástli o vyše 8% (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +10,09 %). Dôvodom prudkého rastu boli lepšie než očakávane výsledky za druhý kvartál tohto roku. Tržby prekonali očakávania o 0,438% a zisk na akciu o 1,031%. Taktiež dobrou správou bolo zvýšenie prevádzkovej marži o 1,5% na aktuálnych 11,9%. UPS je americká kuriérska spoločnosť, ktorá aktuálne pôsobí vo vyše 200 krajinách po celom svete.

Makro analýza dňa:

Eskalácia napätia medzi Japonskom a Južnou Kóreou prináša obavy z narušenia dôležitého globálneho dodávateľského reťazca vo výrobe polovodičov a zosilňuje obavy o ďalší vývoj už spomaľujúce svetovej ekonomiky. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei + 0,41%, Hang Seng Index + 0,20%, CSI 300 + 0,79%.

Index PMI v službách v eurozóne za júl mierne poklesol o 0,3 bodov a teda je aktuálne na úrovni 53,3 bodov. PMI v priemysle pokleslo výraznejšie a to o 1,3 bodov a je na úrovni 46,4 bodov. Nový britský premiér Boris Johnson hovorí, že Británia vystúpi z EÚ 31. októbra, neexistujú žiadne "ak" alebo "ale". Dodáva, že Briti vytvoria novú a lepšiu dohodu s Bruselom. Britský minister spravodlivosť Gauke oznámil, že rezignoval na svoj post.  Taliansky podpredseda vlády Matteo Salvini uviedol, že talianska vláda opäť pracuje ako má potom, čo sa schválilo niekoľko projektov, a naznačuje tak, že hrozba rozvrátenia koalície sa znížila. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 0%, CAC 40 – 0,22%, DAX + 0,26%.

Americký minister financií Mnuchin v rozhovore pre CNBC povedal, že spoločne s americkom obchodným splnomocnencom Lighthizerem v pondelok navštívi Čínu kvôli obchodným rokovaniam. Úrady v Spojených štátoch vymerali spoločnosti Facebook rekordnú pokutu 5 miliárd dolárov za porušenie ochrany súkromia. Oznámila to dnes Federálna obchodná komisia (FTC). Podnikanie Facebooku bude v budúcnosti podliehať prísnejšiemu dohľadu a tiež reštrikciám. Avšak reakcia ceny akcií bola len mierna,  cena sa otvorila len o 1% nižšie.  Predaje nových domov v USA stúpli v júni na celoročné tempo 646.000, trhový odhad bol 658.000. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: DJIA – 0,32%, S&P 500 + 0,39%, NASDAQ + 0,79%.

Prečítané: 1229 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu