Správy Všetky články ›

Disney so svojou novinkou na vrchole

Dominik Cisár, forexpro.sk, 22.07.2019 22:00

Absolútna správa:

Známa americká spoločnosť Disney, ktorá nedávno oznámila svoju streamovaciu službu sa so svojou novinkou The Lion King umiestnila na prvej priečke s výnosmi 185 mil. USD, čím prekonala filmy od konkurenčných spoločností ako Spider-man: Far From Home alebo Toy Story 4. Akcie spoločnosti po oznámení streamovacej služby vzrástli za deň o viac než 10%. Ako budú reagovať teraz?

Investori zarobili na:

Spoločnosti Haliburton, ktorej ceny akcií v priebehu dnešného dňa vzrástli o vyše 9 % (priemerný ročný nárast je - 10 %). Dôvodom prudkého rastu bolo oznámenie o prepustení 8% pracovníkov v Severnej Amerike, čím výrazne znížili náklady. Spoločnosť Haliburton poskytuje energetické a inžinierske stavebné služby a taktiež vyrába produkty pre energetický priemysel.

Makro analýza dňa:

Medzinárodná agentúra pre energiu (IEA) hovorí, že núdzových zásob je dosť na to, aby dokázali pokryť akýkoľvek dlhodobejší výpadok v ponuke ropy plynúci z Hormuzského prielivu. Čína bude môcť umiestniť svoje ozbrojené sily na námornej základni v Kambodži. Umožňuje to tajná dohoda týchto krajín. Takéto dojednania by Číne poskytli väčšiu schopnosť presadzovať sporné územné nároky a ekonomické záujmy v Juhočínskom mori, čo by ohrozilo spojencov USA v juhovýchodnej Ázii. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei – 0,23 %, Hang Seng Index – 1,37 %, CSI 300 – 0,69 %.

Chystaný odchod Veľkej Británie z Európskej únie už možno zatlačil Veľkú Britániu do technickej recesie. Aj za predpokladu hladkého vystúpenia tento rok v októbri má podľa odhadov rásť britská ekonomika tento rok len o 1% a na budúci rok rovnako. Šanca, že ekonomika už klesá, je jedna ku štyrom. V súvislosti s ochotou pravdepodobného budúceho britského premiéra Johnsona odísť z Európskej únie bez dohody rezignoval minister zahraničia Alan Duncan. Podľa informácií denníka Telegraph by do stredy mohlo rezignovať až 12 ďalších britských ministrov. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 + 0,28 %, CAC 40 + 0,26 %, DAX + 0,24 %.

Americká úverová kancelária Equifax zaplatí za masívny únik údajov o klientoch rekordnú pokutu. Tá v rámci dohody s úradmi dosiahne 575 mil. USD a potenciálne až 700 mil. USD. Oznámila to dnes americká obchodná komisia (FTA). Agentúra Fitch zhoršuje ratingový výhľad pre spoločnosť Boeing na "negatívny" zo "stabilný", samotný rating potvrdzuje na úrovni "A" / "F1". Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: DJIA + 0,07 %, S&P 500 + 0,23 %, NASDAQ + 0,71 %.

Prečítané: 1272 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu