Správy Všetky články ›

Expanzívna politika ECB bude pokračovať

Roman Lechovič, Forexpro.sk, 06.06.2019 22:05

Čínska spoločnosť Huawei Technologies začala obmedzovať či rušiť objednávky súčiastok pre svoje telekomunikačné zariadenia a znížila odhad dodávok svojich chytrých telefónov. Informoval o tom japonský denník Nikkei. Čínsky podnik, ktorý teraz čelí reštrikciám zo strany Spojených štátov, však jeho informácie popiera. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei - 0,01 %, Hang Seng Index + 0,26 %, CSI 300 - 0,9 %.

Priemyselné objednávky v Nemecku za apríl vzrástli o 0,3% a prekonali tak očakávania na úrovni 0,1%. Medziročne klesli o 5,3%, avšak odhad trhu bol pokles o 5,9%. Medzikvartálny rast HDP za 1. kvartál v eurozóne bol potvrdený na 0,4% a medziročný rast na 1,2%. V prípade zamestnanosti v eurozóne za 1. kvartál vzrástla o 0,3% a 1,3% medziročne. Rozhodnutie bolo jednomyseľné. Taktiež dodáva, že počíta s ponechaním úrokových sadzieb na nezmenených úrovniach najmenej do polovice roka 2020. Prezident ECB Draghi hovorí, že posledné informácie naznačujú, že eurozóna naďalej čelí ťažkostiam, a to aj napriek lepším ako očakávaným dátam z prvého štvrťroku. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 - 0,05 %, CAC 40 - 0,26 %, DAX - 0,23 %.

Trump, na margo prebiehajúcich jednaní vice-prezidenta USA s mexickým ministrom zahraničných vecí, označil včerajšie rokovania vo veci riešenia otázky migrácie za progresívne, no stále nie dostatočné. Zatiaľ čo Mexiko presadzuje dlhodobé riešenia, USA tlačia na rýchlejšie riešenie. Ďalší uder Mexiku dala ratingova agentúra Fitch, kedy jej znížila rating z pôvodných BBB + so stabilným výhľadom na BBB. Pridala sa taktiež  Moody´s, ktorá zmenila výhľad na "negative" zo "stable". Počet nových žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA v uplynulom týždni stagnoval  na 218 000, trh očakával pokles na úroveň 215 000. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: DJIA + 0,73 %, S&P 500 + 0,62 %, NASDAQ + 0,53 %.

Najväčší skokan dňa v rámci indexu S&P 500 bola spoločnosť Advanced Micro Devices známa pod skratkou AMD. Ceny akcií v rámci dňa vzrástli o vyše 7%. V postupne rastúcom trende akcie posilnili aj vďaka analytikom z JP Morgan a Morgan Stanley, ktorý sa domnievajú, že sú akcie podhodnotené. Advanced Micro Devices je výrobca mikroprocesorov a integrovaných obvodov.

Prečítané: 2322 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu