Správy Všetky články ›

Voľné pracovné miesta v USA prekvapili

Roman Lechovič, Forexpro.sk, 12.02.2019 22:05

Čínske ministerstvo obchodu dnes varovalo pred možnosťou, že spotreba bude v krajine aj naďalej spomalovať. Na druhej strane toto spomalenie môže brzdiť vládna politika. Čína znovu navýšila svoje zlaté rezervy. Na konci januára tak rezervy vzrástli z 59,56 miliónov na súčasnú úroveň 59,94 miliónov uncí. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei + 2,61 %, Hang Seng Index + 0,10  %, CSI 300 + 0,72  %.

Mark Carney, guvernér Bank of England uviedol, že by Británia nemala trpieť ilúziami pokial ide o pravdepodobný šok jej ekonomiky keď odíde z EU bez dohody. Barnier povedal, že "čas je extrémne krátky". Spojené kráľovstvo si musí vybrať, či chce colnú úniu, ako navrhuje Corbyn, alebo podporí dohodu o írskej poistke. Barnier sa viackrát pozitívne vyjadril na margo zotrvania UK v colnej únii s EÚ, avšak Mayová to odmieta. Jej cieľom je uzatvárať vlastné obchodné dohody so svetom. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 + 0,79 %, CAC 40 + 0,84 %, DAX + 1,01 %.

Jeden z najvýznamnejších šéfov Fedu, Paul Volcker, povedal, že Trumpova administratíva ubližuje dlhodobej prosperite Spojených štátov. Volcker kritizoval Trumpovu netransparentnosť v prijímaní daňových škrtov či vedenie obchodných rokovaní s Čínou. Dnešné čísla NFIB Small Business Optimism Indexu, ktoré merajú sentiment malých amerických firiem poklesli o 3,2 bodu na 101,2. Je to najnižšia úroveň od kedy sa Trump stal prezidentom. Voľné pracovné miesta  v USA dosiahli v decembri svoje historické maxima na úrovni 7,335 milióna. K ďalšiemu impulzu pre akcie prichádza po slovách Powella, ktorý hovorí, že podľa neho nie je pravdepodobnosť recesie ani trocha zvýšená. Americké akciové indexy ukončili obchodovanie nasledovne: DJIA + 1,48 %, S&P500 + 1,28 %, NASDAQ  + 1,46 %.

Jedným z najväčších skokanov dňa v rámci indexu S&P500 bola spoločnosť Coty, ktorá za dnešný deň vzrástla viac než o 12 %. Dôvodom tak prudkého rastu bola ponuka od JAB Holdings, že kúpi až 20% vydaných akcií spoločnosti. V súčasnosti drží podiel 39% a ponúka za akciu 11,65 USD, čo predstavuje prémiu o výške 21%. Spoločnosť Coty široké množstvo rôznej  kozmetiky najmä pre ženy.

 

Roman Lechovič, analytik spoločnosti Capital Markets, o.c.p., a.s.

Prečítané: 1545 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu