Správy Všetky články ›

Pozitívne správy z trhu práce Veľkej Británii

Roman Lechovič, forexpro.sk, 22.01.2019 22:05

Čínske rekordné nákupy LNG a ropy z minulého roka nemusia pokračovať. S tým, ako ekonomika najväčšieho importéra energií na svete spomaľuje, sa začínajú objavovať obavy, že čínsky dopyt po energiách vrcholil. Čínsky prezident prišiel včera prekvapujúco s prejavom pred najdôležitejšími funkcionármi strany, v ktorom vyjadril potrebu udržania politickej stability. Podľa komentátorov je strana znepokojená sociálnymi následkami spomaľovania ekonomiky. Xi povedal: "Strana čelí dlhodobým a komplexným testom pri udržaní si dlhodobej vlády". Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei – 0,47 %, Hang Seng Index – 0,70 %, CSI 300 – 1,33 %.

Corbyn sa snaží presadiť, aby parlament prevzal kontrolu nad Brexitom. V tom prípade by do hry prichádzala možnosť hlasovania o colnej únii ale aj druhé referendum. Tieto kroky by mohli podporiť aj desiatky konzervatívcov. Priemerné týždenné príjmy vo Veľkej Británii vzrástli o 3,4 %, čo je najviac od júla 2008. Ďalšou pozitívnou správou z Britských ostrovov bol pokles miery nezamestnanosti, ktorá je aktuálne na 4,0 %. Analytici nerátali so zmenou a očakávali zotrvanie na hladine 4,1 %. Nemecký index hodnotenia súčasnej situácie ZEW v januári zaznamenal výrazný pokles na 27,6 bodov z decembrovej hodnoty 45,3 bodov. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 – 0,39 %, CAC 40 – 0,42 %, DAX – 0,41 %.

Predaje existujúcich domov v USA za december poklesli na 4,99 mil. z decembrových 5,32 mil., očakávania rátali s poklesom na 5,24 mil. Kanade sa môže podariť niečo, čo sa jej nepodarilo už 68 rokov: môže sa dostať do recesie bez toho, aby v recesii boli USA. Vysoký dlh domácností spolu s rastúcimi sadzbami (a nízkou cenou ropy) by tak mohol spôsobiť pokles domácej ekonomiky. Pomer dlhu k disponibilnému príjmu je 175%, v USA je pod 100%, najnižšie od roku 2001. Podľa analytikov je šanca na recesiu v tomto roku okolo 20%. Americké akciové indexy ukončili obchodovanie nasledovne: DJIA – 1,20 %, S&P500 – 1,40%, NASDAQ – 1,91 %.

Najväčším skokanom dňa v rámci indexu S&P 500 sa stala spoločnosť eBay. Spoločnosť dnes rástla o vyše 6 %. Dôvodom tak výrazného rastu bola správa predstavenstvu firmy, ktorá navrhla plán na zmeny. Tieto zmeny by podľa spoločnosti Elliott Management, ktorá bola autorom tohto listu zvýšili ceny akcii eBay až na úroveň v rozmedzí 55-63 USD. Spoločnosť eBay je internetový obchod, ktorý svoje služby ponúka po celom svete. Jej ústredie sa nachádza San José v štáte Kalifornia.

Prečítané: 1620 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu