Správy Všetky články ›

Pokles cien domov v USA pokračuje

Roman Lechovič, forexpro.sk, 26.12.2018 22:05

Nikkei 225 včera poklesol o vyše 5 %. Po amerických akciách sa taktiež dostal medvedieho trhu, ktorý je definovaný ako 20 % pokles od vrcholu. Spolu s ním klesajú k nule aj úroky na 10-ročných japonských dlhopisoch. Napriek obrovskej propagande Tesly postaviť v Číne do roka novú obrovskú továreň nezdá sa, že by sa veci hýbali dopredu. Pripomíname, že v novembri klesol predaj áut Tesla v Číne o 70%. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei + 0,89 %, Hang Seng Index – 0,40 %, CSI 300 – 0,51 %.

Na starom kontinente neprišlo ku novým správam. Taktiež vďaka vianočným sviatkom ostali aj burzy zavreté.

Americký prezident Donald Trump v noci potvrdil, že čiastočné uzavretie vlády bude trvať až dokým nebude splnená jeho požiadavka o financovaní steny s Mexikom. Štvrtina americkej vlády ostáva od piatka bez prostriedkov a je pravdepodobné, že tento stav sa pretiahne minimálne do nového roka. Pokles rastu cien amerických domov pokračuje siedmym mesačným spomalením po sebe. Americké domy rastú najdlhšie od roku 2014 a za posledný rok narástli o 5%, avšak rast ich cien prudko spomaľuje. Tempo rastu je najnižšie od  kedy sa Trump stal prezidentom. Regionálny index Richmond Fed nepotešil výsledkami, ktoré boli ďaleko od predikcií analytikov na úrovni 16. V decembri daný index vyšiel na úrovni -8, čo predstavuje najnižšiu úroveň od septembra 2016. Zlato voči doláru zažíva najlepší mesiac za dva roky. Počas pondelkového výpredaja akcií dosiahol jeho decembrový zisk 4% a cena zlata sa dotkla úrovne takmer $1,280. Dnešok bol silným aj pre americkú ropu WTI, ktorá rástla o vyše 10 %. Americké akciové indexy ukončili obchodovanie nasledovne: DJIA + 4,98 %, S&P500 + 4,96 %, NASDAQ + 5,84 %.

Akcie spoločnosti Amazon.com za dnešný deň vzrástli o vyše 7 %. Rast podporili rekordné prázdninové predaje. Spotrebiteľské akcie celkovo dnes rastú najviac za 7 rokov. Amazon.com, Inc. je americká spoločnosť, ktorá sídli v meste Seattle. Prevádzkuje jeden z najstarších a najväčších internetových obchodov Amazon.com. Zakladateľ Jeff Bezos prevádzkoval už v roku 1994, v začiatkoch internetu kníhkupectvo Cadabra.com, ktoré o rok neskôr premenoval podľa rieky Amazonky. Taktiež ako jediná so spoločnosťou Apple  dosiahli trhovú hodnotu 1 bilión amerických dolárov.

Prečítané: 1369 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu