Správy Všetky články ›

Americký spotrebiteľský index dopadol mierne pod očakávania

Lukáš Baloga, Forex.sk, 10.05.2018 22:05

Bank of England dnes zažila ,,výborný štvrtok,‘‘  kedy ponechala úrokové sadzby na očakávaných 0,5%. Priemyselná produkcia na mesačnej báze vzrástla o 0,1 %. Na ročnej báze vzrástla o 2,9 %, pričom očakávaný rast bol až 3,1 %. Obchodná bilancia v marci klesla o 12,29 miliardy libier, očakávaný pokles bol o 11,2 miliardy libier. No aspoň výrobná produkciou za marec skončila nad očakávania pri poklese na -0,1%, oproti predikovanej          -0,2%. Taliansko oznámilo mesačný nárast priemyselnej produkcie za marec z -0,5% na 1,2%. Čo nám poukazuje zbieranie sa z hektických chvíľ po výhre strany, ktorá je  za výstup Talianska z EÚ. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50                      0 %, CAC 40 +0,20 %, DAX +0,62 %.

Cenová hladina v Amerike na ročnej báze vzrástla o 2,5 percenta a tým naplnila očakávania trhu. Jadrová inflácia na mesačnej báze podľa indexu CPI poklesla o 0,1 %. Dáta žiadosti o ročnú podporu v nezamestnanosti v nezmenenom počte 211 tisíc. Zásoby zemného plynu sa zvýšilo o 2,5 miliónov metrov kubických, No zrak sa naďalej upiera na cenu ropy pokračujú v neprestávajúcom raste, na základe geopolitického napätia medzi Izraelom a Iránom. V súvislosti s prerušením dodávok z regiónu. Brent futures dosiahlo najvyššiu úroveň od novembra 2014 na úrovni 78 USD za barel, toto maximum boli zaznamenané tesne po raketovom útoku na izraelské vojenské základne. Obavy o Irán, vrátane jadrovej dohody s hlavnými svetovými mocnosťami, boli kľúčové pre nedávnu rally ropy až do konca roka 2014. Americké akciové indexy ukončili obchodovanie nasledovne: DJIA +0,8%, S&P500 +0,93 %, NASDAQ   +0,89%.

Prečítané: 1783 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu