Správy Všetky články ›

Podnikateľská dôvera v Nemecku poklesla

Martin Krištoff, forexpro.sk, 24.04.2018 22:10

Druhý deň, obchodného týždňa zverejnila Austrália index spotrebiteľských cien, ktorý na kvartálnej báze vzrástol o 0,4% pričom sa očakával nárast o 0,5%. Švajčiarsko zverejnilo stav obchodnej bilancie, ktorá zaznamenala aktívne saldo zahraničného obchodu vo výške 1,77 miliárd, no očakával sa prebytok vo výške 3,23 miliárd. Podnikateľská dôvera v Nemecku sa v apríli zhoršila viac ako sa očakávalo. K jej poklesu došlo už piaty mesiac za sebou. Index podnikateľskej dôvery, ktorý je momentálne založený na prieskume medzi približne deväťtisícmi  nemeckými firmami sa znížil na 102,1 bodu z marcových  103,3 bodu. Nemecko sa obáva dopadov obchodný sporov medzi Spojenými štátmi, Čínou a ďalšími krajinami na svoju ekonomiku. Pôžičky verejného sektora vo Veľkej Británii klesli o 0,3 miliardy pričom sa očakával navýšenie o 1,1 miliardu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,06 %, CAC40 +0,10 %, DAX -0,17 %.

Spotrebiteľská dôvera v Spojených štátoch prekonala očakávania na úrovni 126,0 bodu, keď z minulomesačných 127,0 bodu vzrástla na 128,7 bodu. Predaje nových domov v USA vzrástli na 694 tisíc, pričom sa očakával rast na 625 tisíc a vzrástli tak po minulomesačnom 3,6% -tnom raste o ďalšie 4%. americký dolár počas obchodného dňa voči košu popredných mien sa udržal v blízkosti maxím za viac ako tri mesiace. Menu aj naďalej podporujú výnosy desaťročných dlhopisov USA, ktoré sa prvý krát od januára 2014 vyšplhali na 3%. Cena severmorskej ropy Brent počas obchodného dňa prvý krát prekonala hranicu 75 dolárov. Rast ceny ropy podporuje dohoda Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ďalších ťažiarskych krajín o obmedzení dodávok na trh, takisto silný dopyt a rovnako vyhliadky na obnovenie amerických sankcií voči Iránu. Americké akciové indexy ukončili obchodovanie nasledovne: DJIA -1,74 %, S&P500 -1,34 %, NASDAQ -1,70 %.

Prečítané: 1498 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu