Správy Všetky články ›

Trhy čelia poklesom kvôli slovným útokom na Amazon

Ladislav Popovič, forexpro.sk, 02.04.2018 22:10

Americké akcie v prvý deň druhého kvartálu stracajú viac ako obvykle. Pokles spôsobujú obavy v technologickom sektore. Dôvodom poklesu na trhoch je opätovné kritizovanie spoločnosti Amazon prezidentom Trumpom, ktorý sa už v minulosti vyjadril, že táto spoločnosť poškodzuje maloobchodný trh. Trhy tak čelia obavám z obchodnej vojny, kedže od začiatku apríla vchadzáju do platnosti 25 % clá na 128 výrobkov zo Spojených štátou amerických ako reakcia na uvalenie ciel, ktoré nariadil Donald Trump. Politické vzťahy su tak v dôsledku toho čoraz napätejšie, pričom Donald Trump len prilieva do ohňa, aj napriek tomu sa jeho politika zataiľ vypláca.

Mierne expanzívna fiškálna politika spolu s expanzivnou monetárnou politikou môžu pôsobiť stabilne, avšak vyostrenie medzinarodných vzťahov zakopáva vybudovanú medzinarodnú stabilitu. Investori so stupajúcim napätím presuvajú svoje financie z rizikovejších aktív ako su akcie do dlhopisov, čo tlačí výnos 10-ročného vladného dlhopisu smerom na dol. Zlato sa tak opäť odráža od úrovne suportu a naznačuje približenie k hornej hranici rezistencie.

Americká ekonomika už dlhší čas vykazuje mnoho príznakov neskorej fáze ekonomického cyklu, ktorý sa vyznačuje poklesom na akciovom trhu a trhu s komoditami. Pre túto fázu je typický aj rýchlejší rast kratkodobých výnosnosti na výnosovej krivke štátnych dlhopisov. To spolu s ďalšími indikátormi dlhodobo naznačuje ukončenie býčieho trhu a snahu o približenie sa reálnejšiemu ohodnoteniu akciového trhu.

Americké akciové indexy ukončili deň nasledovne: DJIA -1,92 %, SP 500 -2,24 %, NASDAQ -2,74%.

Prečítané: 2278 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu