Správy Všetky články ›

Kanadská CPI krátkodobo posilnila CAD

Samuel Izrael, forexpro.sk, 23.02.2018 22:10

Krátko po polnoci sa v krajine vychádzajúceho Slnka zverejnila CPI, ktorá na ročnej báze rástla 1.4%. Očakávania boli o 0.1% nižšie. Ďalšia ázijská rozvinutá krajina – Singapur, prekvapila ročnou stabilizáciou CPI 0.0%. V Európe sme z makroekonomického sveta videli vyhlásenie nemeckého HDP, ktorého ročný rast za štvrtý kvartál bol na úrovni 2.3% a na kvartálne báze oproti predošlému Q to bolo 0.6%. Eurozóna s  CPI neprekvapila, keďže tá na ročnej báze rástla 1.3%, tak ako sa očakávalo. Na mesačnej báze oproti mesiacu december poklesla o 0.9%. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0.28%, CAC 40 +0.15%, DAX +0.18%.

Za Veľkou mlákou sa zverejnila kanadská CPI, ktorá pozitívne prekvapila na úrovni 1.7% za rok. Predpovedané bolo nižšie číslo 1.4%. V mesiaci január sa zvýšila až o 0.7%, pričom za december poklesla -0.4% a očakával sa menej výrazný progres. Masívny nákup kanadského dolára, stimulovaný fundamentami, spôsobil trhom značné turbulencie okamžite - v danom čase vyhlásenia a USD/CAD výrazne poklesli na báze niekoľkých minút. Kormidla sa však následne chopili býci a straty na menovom páre vykompenzovali. Zlato pokračovalo v klesajúcom trende na základe korelácie s posilňujúcim US dolárom. Americké akciové indexy ukončili deň v zelených číslach: DJIA +1.39%, SP 500 +1.49%, NASDAQ +1.77%.

Prečítané: 2264 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu