Správy Všetky články ›

Podnikateľská dôvera v Nemecku klesla

Martin Krištoff, forexpro.sk, 22.02.2018 22:10

Štvrtý deň obchodného týždňa zverejnilo Francúzsko tempo rastu spotrebiteľských cien, ktoré medzimesačne dosiahli zápornú hodnotu -0.1% podľa očakávaní. Podnikateľská nálada v Nemecku vo februári zhoršila viac ako sa očakávalo. Avšak naďalej ostáva na vysokej úrovni. Index podnikateľskej dôvery, ktorý je založený na prieskume približne medzi sedem tisíc nemeckých firiem, klesol na päťmesačné minimum 115,4 bodu z januárových 117,6 bodu, pričom analytici predpokladali hodnotu 117,1 bodu. Pokles bol spôsobený hlavne tým, že manažéri zhoršili výhľad na nasledujúcich šesť mesiacov. Druhý odhad kvartálneho britského hrubého domáceho produktu v medziročnom zúčtovaní vyšiel na úrovni 1,4% oproti očakávaniam na úrovni 1,5% a predchádzajúcej hodnote 1,5%. Zápisnica zo zasadnutia ECB z 25. januára ukázala, že úradníci stále viac veria v infláciu, avšak dodali, že je potrebná trpezlivosť. Členovia sa vo všeobecnosti zhodli na tom, že akýkoľvek ďalší vývoj rokovaní banky o menovej politike by bol postupný. ECB ďalej v zápisnici uviedla že, nedávna volatilita výmenného kurzu eura bola zdrojom neistoty, ktorá si vyžadovala monitorovanie s ohľadom na možné dôsledky pre strednodobý výhľad cenovej stability. Európske akciové indexy zakončili obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,05%, CAC 40 +0,13%, DAX -0,07%.

V zámorí zverejnila Kanada dáta maloobchodných tržieb, ktoré poklesli na mesačnej báze o 0.8%, keď minulý mesiac zaznamenali rast o 0.3%. Žiadosti o podporu v nezamestnanosti v Spojených štátoch pozitívne prekvapili, keď dosiahli úroveň 222 tisíc a očakávalo sa 230 tisíc. Zápis z januárového zasadnutia menového výboru americkej centrálnej banky (Fed) signalizuje jasné odhodlanie jej predstaviteľov pokračovať v zvyšovaní úrokových sadzieb. Činitelia Fedu boli podľa zverejneného zápisu v porovnaní s predchádzajúcim decembrovým zasadnutím optimistickejší ohľadom vyhliadok ekonomiky a mali väčšiu dôveru v rast inflácie. Podľa agentúry EIA zásoby ropy poklesli o 1.6 miliónov barelov pričom sa očakával nárast zásob o 1.79 miliónov barelov. Ceny ropy po výsledkoch zaznamenali viac ako 1% rast. Americké akciové indexy zatvorili deň nasledovne: DJIA +0,66%, SP 500 +0,10%, NASDAQ -0,11%.

Prečítané: 2049 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu