Správy Všetky články ›

Pokles ceny zlata pokračuje

Samuel Izrael, forexpro.sk, 30.01.2018 22:15

Druhý deň obchodného týždňa zamával trhmi kvôli viacerým makroekonomickým vyhláseniam z krajín zoskupenia G20. Krátko po polnoci prišlo z Japonska vyhlásenie o tom, koľko míňajú domácnosti. Očakával sa rast spotreby domácností o 1.6% oproti minulému roku, no v skutočnosti sa spotreba znížila o 0.1%. Za tento pokles mohlo započítanie posledného mesiaca v roku, ktorý celý ročný priemer stiahol na uvedenú úroveň, pretože v decembri klesla spotreba o -2.5%. USD/JEN na základe zverejnení na krátko posilnil . Zverejnil sa aj pomer žiadostí o prácu k množstvu voľných pozícií v Japonsku na úrovni 1.59. Nezamestnanosť v krajine vychádzajúceho Slnka za december bola vyššia ako sa očakávalo: na úrovni 2.8%, i keď dlhodobý trend je klesajúci. Maloobchodné predaje sa oproti minulému roku zvýšili o 3.6%, čo je o 1.5% viac ako sa očakávalo. Jadrová inflácia sa oproti mesiacu december v minulom roku zvýšila o 0.7%. Ázijské akciové indexy uzavreli nasledovne: Nikkei 225 -1.43%, Hang Seng -1.09% a CSI 300 -1.07%.

Na starom kontinente sa zverejnili dáta obchodnej bilancie zo Švajčiarska. Tá bola za mesiac december v pluse 2.632mld CHF. Švajčiarsky frank ihneď intradenne posilnil. Eurostat nás neprekvapil, keďže zverejnený rast HDP na úrovni 0.6% na kvartálnej báze bol predpovedaný na rovnakej úrovni. HDP na ročnej báze rástlo o 2.7%, čo je pomerne silné číslo. Nemecké CPI oproti minulému roku rástlo o 1.6% a na mesačnej báze kleslo až o 0.7%. Európske akciové indexy ukončili obchodovanie nasledovne: EuroStoxx 50  -1.00%, FTSE 100 -1.09 %, CAC 40 -0.87% a DAX -0.95 %.

V USA stojí za zmienku najmä Index spotrebiteľskej dôvery za mesiac január na úrovni 125.4. Cena zlata spadla vďaka rastu dlhopisových výnosov a kvôli presvedčeniu investorov, ktorí veria, že inflačné prostredie a silný ekonomický rast povedú k reštriktívnej monetárnej politike. Americké akciové indexy ukončili obchodný deň takisto v červených číslach: Dow Jones -1.37%  %, SPX -1.09% a NADAQ  -0.86%.

Prečítané: 2929 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu