Správy Všetky články ›

Americký dolár najnižšie za posledné tri roky

Martin Krištoff, forexpro.sk, 23.01.2018 22:10

Druhý deň obchodného týždňa Japonská centrálna banka (BOJ) v skorých ranných hodinách ponechala základnú úrokovú mieru na úrovni -0.10% podľa očakávaní. Japonsko ďalej zverejnilo dáta priemyselnej aktivity, ktorá medzimesačne vzrástla o 1% a prekonala tak očakávania na úrovni 0.9%. Pôžičky verejného sektora vo Veľkej Británii dosiahli úroveň 1.0 miliardy a očakávala sa hodnota 4.2 miliardy. Dôvera investorov v nemeckú ekonomiku sa v januári zlepšila viac, ako sa očakávalo. Prispel k tomu silný dopyt v domácej krajine aj v zahraničí, ktorý prevážil nad neistou politickou situáciou v krajine. Index dôvery v nemecké hospodárstvo tak stúpol v januári na 20.4 bodu a prekonal tak očakávania na 17.8 bodu, keď poslednú hodnotu dosiahol 17.4 bodu. Európske akciové indexy ukončili obchodovanie nasledovne: EuroStoxx 50 + 0.19 %, FTSE 100 +0.21 %, CAC - 0.12  % a DAX + 0.71 %.

V krajinách za veľkou mlákou bol dnes makroekonomický kalendár prázdny. Ceny ropy počas dňa na komoditných trhoch rástli a ropa WTI ako aj Brent zaznamenali rast o viac ako 1%. Náladu na trhu zlepšuje priaznivý výhľad globálnej ekonomiky a taktiež pokračujúce obmedzovanie ťažby, na ktorom sa dohodli členovia Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a niekoľko ďalších významných ťažiraskych krajín mimo kartelu . Americký dolár počas dnešnej obchodnej seanci zostúpil na nové trojročné minimá voči košu hlavných svetových mien. Akciové indexy ukončili obchodný deň nasledovne: Dow Jones – 0,01 %, SPX + 0,22 % a NADAQ  + 0,71  %.

Prečítané: 2956 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu