Správy Všetky články ›

Americká daňová reforma

Samuel Izrael, forexpro.sk, 19.12.2017 22:00

Počas druhého dňa obchodného týždňa bolo v USA veľmi rušno.  O dávku napätia sa postaral Republikánska strana , ktorá pretlačila a započala implementáciu daňových reforiem. Táto masívna prestavba amerických daňových zákonov bude pre USA znamenať navýšenie štátneho dlhu o 20 biliónov dolárov. Nosným pilierom reformy je zníženie korporátnej daňovej sadzby z 35% na 21%. V preklade to znamená, že sa znížia dane pre najbohatších. Výhody pre všetkých ostatných nie sú až tak podstatné. Zákon takisto anuluje požiadavku Obama care-u, že každý občan musí mať zdravotné poistenie inak bude čeliť penalizácii. V prospech daňovníkov sa upravia nezdaniteľné čiastky a  oslobodenia od platenia daní. Republikáni držia majoritné zastúpenie v hlasovaní v pomere 52-48. Dvaja republikáni sa hlasovania nezučastnili.

Na ekonomickej makroekonomickej scéne sme boli svedkami menšieho počtu dát. Americká vláda dala 1,298 mil. povolení na výstavbu nových budov. Predpoklad bol o niečo nižší, čiže dopyt na realitnom trhu je vyšší ako ponuka. Bežný účet na kvartálnej báze ustálil na -101 mld. Americké akciové indexy uzavreli nasledovne: DJIA: -0,15%, SP 500: -0,27 %, NASDAQ : -0,44%.

Na Starom kontinente sme videli nemecký Index podnikateľského zdravia, ktorý pozostáva zo 7000 respondentov na riadiacich pozíciách, ktorí hodnotia porovnanie celkových  podmienok podnikania s budúcimi. Index klesol na úroveň 117,2. Pred rokom bol o 7bodov nižší. Nominálne hodinové náklady na mzdu za tretí kvartál v Eurozóne vzrástli o 1,60% od minulého roka.  Predošlý kvartál YoY bol na úrovni 2,10%. Európske akciové indexy zatvorili nasledovne: DAX: -0,72%, CAC 40: -0,69%, Eurostoxx 50: -0,75%.

Prečítané: 2198 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu