Správy Všetky články ›

Európa v červených číslach

Ladislav Popovič, forexpro.sk, 29.08.2017 22:10

Tesne po potvorení trhov v Ázii vydalo Japonsko varovanie, že ponad jeho územím preletela strela krátkeho doletu a taktiež vydala varovanie pre časť svojho obyvateľstva aby sa ukryli do krytov alebo stabilných budov. Trhy zobrali tento čin ako vyostrenie situácie medzi Severnou Kóreou a USA a Ázijské trhy tak prudko poklesli, avšak deň zatvorili len v jemnej strate, keďže sa ukázalo že nešlo o reálnu hrozbu pre obyvateľstvo USA a ani Japonska. Ázijské trhy končili deň nasledovne: Nikkei 225 -0,45 %, Hang Seng -0,35 % a Asia Dow -0,38 %.

V Európe sme taktiež zachytili výraznejšie poklesy ako je to tomu zvykom a to predovšetkým v Nemecku, kde sa vyhlasovala spotrebiteľská dôvera, ktorá skončila na hodnote 10,9, pri očakávaniach na úrovni 10,8. následne sa vyhlasovala aj zmena v cenách domov vo Veľkej Británii, ktoré medzimesačne poklesli o 0,1 %, pričom sa predpokladal rast o 0,1 %. Medziročne rastú ceny domov v GB o 2,1 %, pričom sa očakával rast o 2,5 %. Vo Francúzsku sa vyhlasoval medzikvartálny odhad rastu HDP, ktorý skončil na úrovni 0,5 %, čo je v súlade z predpokladom a aj prechádzajúcou hodnotou. Európske akciové indexy končili deň vo výraznej strate a to na čele z nemeckým akciovým indexom DAX -1,46%, Eurostoxx 50 -0,96 %, CAC 40 –0,94 %.

V zemi za veľkou mlákou sa taktiež vyhlasovala spotrebiteľská dôvera, ktorá skončila na úrovni 122,9, pričom sa očakávala hodnota 120,3. Ceny domov medziročne vzrástli o 5,7 %, čo je v súlade z očakávaniami analytikov. Americké akciové indexy zakončili deň nasledovne: SP 500 +0,09 %, DJIA+0,26 %, NASDAQ +0,30 %.

Prečítané: 2288 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu