Správy Všetky články ›

Prekročenie produkcie ropy Saudskou Arábiou.

Martin Krištoff, forexpro.sk, 11.07.2017 22:10

Druhý deň obchodného týždňa začneme v Austrálii, kde bola v noci zverejnená zmena nových pôžičiek na domy, ktorá oproti očakávaniam mierne sklamala, keď skončila o 0.5% horšie na úrovni 1.0%, aj keď oproti minulému mesiacu je to značný nárast.  V Taliansku boli zverejnené výsledky priemyselnej produkcie, ktoré na mesačnej báze rástli o 0.7%, pri očakávanom raste 0.5%.  Po prejave člena Bank of England Bena Broadbenta libra poklesala proti doláru a stratila tak svoje predchádzajúce zisky. Po prejave libra zaznamenala pokles aj voči euru, keďže Breadbent, ktorý hlasoval o udržaní úrokových sadzieb na poslednom stretnutí sa zdržal komentovania menovej politiky. Európske akciové indexy končili deň nasledovne: Euro Stoxx 50 -0.39%, FTSE 100 -0.55%, CAC 40 -0.48%, DAX -0.07%.

Počet otvorených pracovných miest na mesačnej báze skončili na úrovni 5.67 miliónov, keď analytici očakávali nárast oproti minulému mesiacu o 0.01 milióna na úroveň 5.98 milióna. Na čo USD prvých 15 minút reagoval rastom, ktorý si však nedokázal udržať.  Veľkoobchodné zásoby v USA skončili na medzimesačnej báze o 0.1% horšie, keď skončili na úrovni 0.4% oproti očakávaniu 0.3%. Saudská Arábia vyťažila v júni 10.07 milióna barelov denne, čím prvýkrát prekročila svoj výrobný limit, a zvýšila tak svoju májovú produkciu z 9.88 miliónov barelov  a prekročil limit 10.058 miliónov barelov prijatých v dohode medzi OPECom a ďalšími hlavnými dodávateľmi vrátane Ruska. O 18:30 mala prejav členka FEDu Lael Brainard, ktorá sa vyjadrovala opatrnejšie ohľadom zvyšovania úrokových sadzieb, zatiaľ čo signalizuje, že je spokojná s plánom presadzovať zmenšovanie bilancie centrálnej banky o 4.5 bilióna dolárov.  Akciové indexy v USA končili obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0.02%, SPX -0,07 %, NASDAQ +0.27%.

Prečítané: 2030 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu