Blogy

Zaujímavá cena Volkswagenu

Rasto, 14.07.2014 00:03

Zaujímavá cena Volkswagenu

Spoločnosť Volkswagen Group, do ktorej patria značky Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Ducati, Scania a MAN, zažíva rekordné predaje osobných automobilov. Od januára do júna tohto roku skupina hlási cez 5 miliónov predaných automobilov, z toho cez 3 milióny automobilov značky Volkswagen, čo je najviac v histórii podniku. Za posledný rok akcie Volkswagenu posilnili o necelých 17% a so ziskom na akciu 19,36 EUR spoločne s novými investičnými príležitosťami najmä v Číne a v oblasti elektrických áut môžu skrývať ďalší rastový potenciál.
Avšak aj napriek viacerým nákupným odporúčaniam analytikov a zvyšovaniam cieľových cien (Deutsche Bank 225 EUR, Barclays 210 EUR, Goldman Sachs 215 EUR), nedokázali akcie Volkswagenu v posledných mesiacoch prelomiť hranicu odporu 195 EUR.
V posledných dňoch dokonca na trhu prevládli medvede a titul prelomil hranicu 200-denného kĺzavého priemeru, pričom testuje hranicu podpory 183 EUR.

Zvyšujúce sa predaje a ukazovateľ RSI na hodnote 34,6 bodu však ukazujú na obrat tohoto krátkodobého trendu. Pokiaľ akcia odolá hranici 183 EUR, mohla by sa v krátkodobom až strednedobom horiznonte znova pokúsiť prelomiť hranicu 195 EUR.

 

 

Zdroje: Bloomberg, Yahoo!, Volkswagenag.com, Patria.cz

Poslať na email TlačiťAutor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu